Уряд має запропонувати комплексну програму порятунку освітньої галузі, — «Наш край»

21.07.2121 07 kyevshhyna - Уряд має запропонувати комплексну програму порятунку освітньої галузі, — «Наш край»

Не виключено, що новий навчальний рік також пройде в дистанційному форматі, тож влада має запропонувати суспільству комплексну державну програму порятунку освітньої галузі. Про це заявив депутат від партії «Наш край» у Гребінківській селищній  раді Віталій Луценко.

«В умовах викликів, пов’язаних із пандемією коронавірусу, влада б мала систематизувати всі освітні ресурси країни для переходу на дистанційне навчання. Все ж було зроблено з точністю до навпаки. Чиновники запустили масштабну програму «Велике будівництво», а про освіту забули. МОН в лихоманці видавало циркуляри про особисту відповідальність директорів шкіл за дотримання санітарно-гігієнічних вимог, рекомендації місцевим органам влади на додаткове фінансування навчальних закладів, обов`язкове написання планів індивідуальної роботи та заповнення класних журналів. Вся ця бюрократична суєта лише заважала реальній співпраці «вчитель-учні», – наголосив Віталій Луценко.

На його думку, вагомим чинником у процесі онлайн-навчання є підготовка вчителя до здійснення освітнього процесу дистанційно.

«Потуги Академії педагогічних наук запропонувати щось інше, крім класно-урочної системи в умовах «вчитель-учні в одному приміщенні» виявились марними. Спроби уряду перекинути навчання вчителів на регіональні педуніверситети та заклади післядипломної освіти в обласних центрах теж провалились. Водночас вчителі масово скаржилися на зростання навантаження. Звісно, ніхто в уряді про програму фізичної та психологічної реабілітації педагогів навіть не згадав», – додав депутат.

Також, за словами Віталія Луценка, не було проаналізовано й ситуацію в новостворених територіальних громадах. Непоодинокі випадки, коли до керування освітою в ТГ прийшли люди без педагогічної освіти, як наслідок – знімалися доплати за перевірку домашніх завдань вчителями, за класне керівництво, завідування бібліотекою, в неповній мірі виплачувалися зарплати шкільним психологам та педагогам-організаторам, безпідставно скорочували техперсонал.

Крім того, наголошує представник «Нашого краю», важливою умовою під час дистанційного навчання є забезпеченість навчальних закладів та дітей необхідною технікою та інтернетом.

«За статистикою, 39% шкіл України не забезпечені доступом до мережі Інтернет. Понад 5 млн. українців (переважно сільського населення) не мають якісного інтернету або не можуть його собі дозволити. В підсумку – розрив між успішністю учнів у великих містах та селах складає більш як 2 роки шкільного навчання», – зазначив Віталій Луценко.

Він наголосив, якщо найближчим часом уряд не запропонує рішучі та послідовні дії з порятунку освітянської галузі, то на вітчизняну освіту чекає колапс та подальша деградація.