Уряд має вжити антикризових заходів, щоб не допустити дефіциту та подорожчання пального у розпал посівної, – «Наш край»

22.04.21nova kartynka dlya fb 01 scaled - Уряд має вжити антикризових заходів, щоб не допустити дефіциту та подорожчання пального у розпал посівної, – «Наш край»

Українська влада терміново має закупити пальне, щоб не допустити його подорожчання і дефіциту вже наприкінці квітня, у розпал посівної кампанії. Про це заявив співголова партії “Наш край”, народний депутат Антон Кіссе.

На його думку, щоб не допустити подорожчання пального, треба створити антикризовий штаб і залучити експертів, нафтотрейдерів, представників українських діючих НПЗ.

«Уряд має домовитись про закупівлю додаткових об’ємів пального у сусідніх держав – Польщі, Литви, Угорщини, Румунії. Також він має подбати, аби не убезпечити країну від дефіциту пального у подальшому. Для цього, на його думку, слід сформувати план поповнення Держрезерву пальним в обсязі, якого б вистачило на 2 місяці. Крім цього, слід заборонити податковій позбавляти фермерські господарств ліцензій на зберігання пального», – зазначив Антон Кіссе.

До того ж з початку року податкова активно позбавляла аграріїв ліцензій на зберігання пального. І для них нестача палива стане катастрофою.

За словами співголови партії «Наш край», Україна ризикує зіткнутися з черговим різким подорожчанням пального та його дефіцитом вже наприкінці квітня – у травні.

«По-перше, у травні спливає термін меморандуму між урядом і Нафтогазовою асоціацією України, що дозволив тимчасово знизити ціни на пальне. По-друге, з 1 квітня Proton Energy Group, оператор постачання палива «Роснефть», припинила постачання на український ринок, заміну ж їй український уряд досі не знайшов. Разом з тим, Мозирський НПЗ (Білорусь) попередив про обмеження поставок пального на український ринок у зв’язку із ремонтом. Це може стати проблемою національного масштабу, оскільки подорожчання палива в умовах посівної кампанії вдарить по всьому агросектору, ускладнить роботу фермерів і неминуче призведе до подорожчання сільгосппродукції», – підсумував Антон Кіссе.