Уряд має вирішити питання диспропорцій пенсій на рівні Закону України — Сергій Вельможний

14.07.2114 07 velmozhnyj - Уряд має вирішити питання диспропорцій пенсій на рівні Закону України — Сергій Вельможний

Уряд має прийняти постанову, яка зніме соціальну напругу через недогулу індексацію премій колишніх силовиків. Про це заявив голова Рубіжанської міської організації партії «Наш край», народний депутат України Сергій Вельможний.

«Через недосконалі зміни до закону про індексацію доходів українців, які були ухвалені ще у 2017 році, не було врегульовано питання про індексацію пенсій військових. Внаслідок цього утворилася різниця майже вдвічі між пенсіями, які були призначені до 2018 року, та новими виплатами. А результатом вищезгаданого стала всеукраїнська масова акція протесту ветеранів — пенсіонери усіх силових структур вимагають невідкладного перерахунку пенсій», — заявив Сергій Вельможний.

Народний депутат нагадав, що проект закону № 2141 розглянув Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки і повернув його на доопрацювання.

«Його «доопрацьовують» досі. Якби робота була зроблена вчасно, то Прийняття даного законопроекту зняло б соціальну напругу та мінімізувало соціальні протести, які виникли  у суспільстві. А доповнення до нього – визначили б порядок перерахунку пенсій особам, звільнених з військової служби та інших осіб, а також грошове забезпечення, яке має враховуватися при перерахунку пенсій. Але маємо, що маємо», — наголосив народний депутат.

В свою чергу 10 липня Президент України Володимир Зеленський доручив уряду вжити заходів для відновлення справедливості у виплаті пенсій військовим пенсіонерам. Міністерство соціальної політики розробило рішення про підвищення виплат військовослужбовцям, що перебувають на пенсії. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України має ухвалити на наступному засіданні.

«Це рішення покликане зменшити наявні диспропорції. Зокрема передбачається, що з 1 липня цього року буде встановлена доплата в розмірі 2000 гривень для майже 400 тис. військових пенсіонерів, яким були призначені пенсії до 1 березня 2018 року. Мінімальна пенсійна виплата військовим буде встановлена на рівні 3854 гривень. Також будуть підвищені й виплати для учасників бойових дій, які втратили працездатність. Понад 40 тис. осіб отримають підвищення майже у 700 гривень. Очікуємо на позитивний результат по вирішенню даної проблеми», — підсумував Сергій Вельможний.