Уряд має виконувати обіцянки та скасувати нарешті корупційну формулу «Роттердам+», – Сергій Кальцев

10.08.16

Виконувати власні обіцянки та, відповідно, негайно скасувати незаконну і корупційну формулу «Роттердам+», за якою розраховується вартість вугілля на українських ТЕС, вимагає від уряду партія «Наш край».

Про це заявив співголова партії Сергій Кальцев. Відповідне звернення було направлене на ім’я прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

За словами співголови партії, скасування формули «Роттердам+» – це безпосередня обіцянка прем’єра, яку він дав минулого місяця.

«Утім, досі ані скасування формули, ані пояснення, чому її необхідно продовжувати застосувати, від уряду немає.Ми вимагаємо від прем’єр-міністра скасувати цю корупційну формулу «Роттердам+» та дати доручення Насалику застосовуватидляобчисленнятарифуіншу формулу, що відповідатиме українським реаліям», – повідомивспівголова партії.

Він нагадав, що ще 6 липня на засіданні Кабміну урядовці мали розглянути законність застосування формули. «Ми чули безліч заяв від міністра енергетики Ігоря Насалика про можливість зміни формули з основою ціни вугілля на польській біржі. Але досі усі заяви лишились тільки заявами. Жодних конкретних кроків для того, щоб скасувати формулу, немає», – підсумував Сергій Кальцев.

Як повідомляли ЗМІ, що на засіданні Уряду 1 липня 2016 року Володимир Гройсман назвав неприйнятною нову формулу розрахунку ціни енергетичного вугілля у визначенні оптової ринкової ціни на електроенергію. За його словами, це рішення НКРЕКП спричинило за собою збільшення ціни на електроенергію для промисловості, що, в свою чергу, негативно позначається на конкурентоспроможності національної економіки.

У березні 2016 року НКРЕКП, затвердила методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. За нею ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля. Ціна вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою «вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну».

160810_Кальцев_Гройсману