Уряд має відмовитись від ідеї перерозподілу соціальних стипендій на користь академічних, – «Наш край»

09.12.16

Якщо уряд має намір заохочувати студентів до навчання та популяризувати освіту, то для цього потрібно виділити додаткові кошти, а не перерозподіляти соціальні стипендії на користь академічних. Про це заявив співголова партії «Наш край» Юрій Гранатуров.

За його словами, такий крок суттєво вдарить по скромному студентському бюджету. «Студенти – це, по суті, незахищена верства населення, тому зменшення соціальних стипендій заради збільшення академічних – є неприпустимим. Якщо уряд справді має намір заохочувати студентство до навчання та популяризувати освіту, то для цього потрібно виділити додаткові кошти, а не забирати їх зі студентських кишень», – зазначив Юрій Гранатуров.

Він нагадав, що ухваленим цього тижня законом, поданим урядом, скасовано норму про обов’язкову кількість студентів, які мають отримувати стипендію – не менше двох третин.

«Судячи з усього, влада намагається досягнути орієнтиру не більше 7% соціальних стипендій, про який говорила нещодавно міністр освіти. З урахуванням того, що обраним хочуть виплачувати підвищену стипендію, не виключаю, що загалом стипендіатів буде 35-40%. Усі решти змушені будуть шукати можливості для додаткового заробітку. Що аж ніяк не сприятиме успішному навчанню!», – наголосив співголова «Нашого краю».

Окрім того, він переконаний, що питання квот на кількість отримувачів стипендій має бути законодавчо врегульовано, щоб виключити саму можливість зловживань з боку чиновників та керівництва вишів.

«Оскільки держава виділяє кошти, то критерії нарахування стипендій мають бути чітко прописаними. Інакше чиновники матимуть можливість перерозподіляти кошти між ВНЗ, а керівники останніх зможуть «домовлятися» про кращі умови для себе», – наголосив Юрій Гранатуров.

Нагадаємо, минулого тижня Міністерство освіти і науки задекларувало, що планує здійснити перерозподіл соціальних стипендій на користь академічних, знизивши соціальні до рівня 7%. Згодом, цього тижня Верховна Рада України підтримала відповідний урядовий законопроект. Згідно з новим законом, критерії на право отримати академічні стипендії встановлюватиме Кабмін, а вчена рада ВНЗ визначатиме кількість стипендіатів у межах, визначених урядом.