Уряд має припинити контрабанду українського лісу, а не скасовувати заборону на його експорт, – «Наш край»

20.05.21les kruglyak - Уряд має припинити контрабанду українського лісу, а не скасовувати заборону на його експорт, – «Наш край»

Уряд України має посилити контроль за вирубкою лісів і зупинити контрабандне вивезення деревини за межі країни, а не скасовувати заборону на експорт лісу-кругляка. Про це заявив народний депутат України від партії “Наш край” Сергій Вельможний.

За його словами, у намаганні вислужитися перед європейськими партнерами український уряд планує скасувати мораторій на вивезення лісу-кругляка. Відповідний законопроєкт оприлюднило нещодавно Міністерство економіки.

Як наголосив Вельможний, скасування мораторію, який був запроваджений у 2015 році після низки нищівних паводків, суперечить національним інтересам Україні. У той же час, таку ініціативу вітатимуть на Заході, оскільки ЄС від самого запровадження мораторію на вивезення лісу погрожував Україні санкціями та фактично шантажував неотриманням нашою країною чергового кредиту. Наприкінці минулого року арбітражний суд визнав право України на заборону експорту свого лісу.

«Згідно з розслідуванням авторитетної міжнародної організації Earthsight, яке було оприлюднене у 2018 році, вивезення української необробленої деревини до країн ЄС з часу запровадження мораторію не припинялося. Український ліс нелегально вивозився до Європи через підставні фірми, за якими стояли компанії-світові гіганти», – наголосив Вельможний.

При цьому народний депутат додав, що за результатами перевірки парламентської слідчої групи, саме спроба приховати нелегальну виробку лісів торік стала причиною масштабних пожеж по всій Україні і призвела до загибелі 16 українців.

«Наш край» наполягає на збереженні мораторію на вивезення українського лісу-кругляка. Водночас має бути посилений контроль за його дотриманням. Необхідно закріпити у законі мораторій на вивезення за кордон будь-якої необробленої української деревини, що унеможливить схеми експорту високоякісної деревини під виглядом дров чи відходів», – зазначив Вельможний.

Він зазначив, що, крім того, влада має розробити комплексну програму стимулювання деревообробки та вироблення в Україні товарів з дерева з високою доданою вартістю. Це дозволить створити нові робочі місця та збільшити надходження до бюджету. Також необхідно запровадити державний фонд відновлення та збереження українських лісів, який має наповнюватися визначеним спеціальним збором з прибутку деревообробних підприємств.