Уряд має підтримати українських аграріїв, а не земельних спекулянтів, – «Наш край»

24.10.19

Дії уряду та Верховної Ради можуть призвести до втрати трудомістких галузей аграрного сектору. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат Валерій Давиденко.

Він наголосив на тому, що у проєкті держбюджету передбачено лише відшкодування відсотків за кредитами на придбання землі, а усі інші види підтримки аграріїв не фінансуватимуться.

«Ініціатива скорочення фінансування програм підтримки у держбюджеті–2020 загрожує великими втратами для малих та середніх сільгоспвиробників. Більше того, парламент минулого тижня вже ухвалив у першому читанні законопроєкт, яким скорочується підтримка аграріїв на понад 780 млн грн у цьому році. Владі потрібно посилювати підтримку аграріїв, а не скорочувати її. Адже аграрний сектор є однією із головних бюджетоутворюючих галузей», – зазначив Валерій Давиденко.

На думку співголови партії «Наш край», скорочення державних програм підтримки аграріїв, складна процедура отримання цієї допомоги призводить до відсутності перспектив розвитку окремих напрямків сільського господарства.

«Уряд навесні щороку закликає аграріїв скористатися державною підтримкою. Скорочення її восени призведе до того, що ті, хто вже збудували ферму або закупили техніку, сподіваючись на таку допомогу, залишаться з боргами та проблемами. Це підриває довіру до держави та демотивуватиме аграріїв у майбутньому», –  переконаний Валерій Давиденко.

Нагадаємо, за повідомленням Асоціації виробників молока, за останні 6 місяців Україна щомісяця втрачає по 2-3 тис. корів в промисловому виробництві. Це близько 100 середніх ферм, які уже закрились. У підсумку, виробництво молока зменшилось на 166 тис. т.