Уряд має негайно зайнятись питанням продуктової безпеки країни, – «Наш край»

25.02.21

Вжити термінових заходів щодо зростання цін на основні продукти харчування закликає владу партія «Наш край». Про заявив співголова партії Олександр Мазурчак та наголосив, що уряд має негайно зайнятись питанням продуктової безпеки країни.

За його словами, влада має негайно відреагувати на стрімке зростання цін на продукти харчування.

«В Україні стрімко зростають ціни на продукти. Лише за січень 2021 року овочі подорожчали до 24,6%, хлібопродукти – до 4,9%, олія – на 4,8%, цукор – на 4,1%, яйця – на 3,5%, м’ясо – до 2%, молокопродукти – до 1,5%. Найбільше за рік підвищились ціни на цукор, яйця та олію – на 54,7, 52,3 та 25,6% порівняно з аналогічним періодом 2020 року. Пшениця, жито та кукурудза зросли зросли за всіма позиціями з 3,7-4,7 тис грн до майже 9 тис. грн за тонну. Уряд має негайно вжити заходів щодо продуктової безпеки країни», – зазначив Олександр Мазурчак.

Влада може вплинути на внутрішні чинники росту цін, переконаний Олександр Мазурчак.

«Державне регулюванням цін, обмеженням експорту, розробка цільових програми кредитування харчовиків, застосуванням механізмів інтервенцій із залученням до цього Аграрного фонду, також задіянням Держрезерву – всі ці заходи сприятимуть зниженню цін на продукти харчування. Але для цього влада має продемонструвати розуміння ситуації та готовність діяти», – пояснив Олександр Мазучак.

«Наш край», наголосив співголова партії, закликає  владу вжити термінових заходів щодо зростання цін на основні продукти харчування.

«Уряд має презентувати чіткий план дій та першочергово зайнятись питанням продуктової безпеки країни», – підсумував Олександр Мазурчак.