Уряд має негайно погасити борги за субсидії перед ОСББ, – Олександр Мазурчак

09.06.17

Борги за субсидіями перед ОСББ уряд має погасити не зволікаючи. Про це йдеться у зверненні, направленому сьогодні до уряду від співголови “Нашого краю” Олександра Мазурчака.

За його словами, уряд загнав ОСББ у систему субсидій, але не поспішає компенсувати взяті на себе зобов’язання.

“Сьогодні ОСББ не отримує компенсацій з державного бюджету. Заборгованість за відшкодуванням субсидій перед ОСББ зросла до двох мільярдів. Така заборгованість – непосильний тягар для ОСББ. Наш край вимагає від уряду негайно погасити заборгованість за субсидіями перед ОСББ”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, за таких обставин утримувати будинки неможливо.

“ОСББ вимушені вимикати ліфти, світло, не мають коштів на здійснення поточного ремонту будівель тощо. В умовах відсутності компенсацій з бюджету та накопичення боргів, ОСББ, які на 70% фінансуються за рахунок субсидій, приходять до занепаду та позбавляються можливості виконувати свої функції”, – переконаний Олександр Мазурчак.

У зверненні співголова партії до уряду міститься вимога негайно погасити заборгованість за субсидіями перед ОСББ.

“Інакше ця критична ситуація призведе до відключення споживачів від послуг у комунальній сфері”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, борг держави перед постачальниками житлово-комунальних послуг за відшкодування субсидій та пільг постійно зростає та вже становить 35 млрд грн.

Нещодавно у Києві відбулася прес-конференція за участі представників місцевого самоврядування та ОСББ, основною темою якої стала відсутність відшкодування зі сторони держави субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.