Уряд має довести реалістичність бюджету планом розвитку економіки, – «Наш край»

19.09.16

Верховна Рада має отримати від Кабміну план стимулювання прискореного економічного зростання та гарантувати у проекті бюджету реальне підвищення соцвиплат, зарплат та пенсій, яке б покривало річний рівень інфляції. Про це сьогодні заявив співголова партії «Наш край» Сергій Кальцев.

За його словами, прогнози уряду не відповідають експертним оцінкам, а тому Кабмін має надати парламенту план стимулювання прискореного економічного зростання, щоб підтвердити реалістичність проекту держбюджету.

«Уряд прогнозує зростання ВВП на рівні 3%, тоді як експерти говорять про 1,5-2%. Прогнозований Кабміном показник річної інфляції – 8,1%, а, зокрема, МВФ чекає 11%, що перевищує обіцяне підвищення соціальних стандартів, яке становить 10,1%», – повідомив Сергій Кальцев.

На думку співголови партії «Наш край», одне з основних завдань уряду – реальне зростання соціальних виплат, зарплат та пенсій. «Суспільство має пересвідчитися, що уряд має реальний план дій та не маніпулює цифрами», – зазначив він.

Також він наголосив, що намір уряду латати бюджетні дірки за рахунок зовнішніх запозичень – шлях до економічної прірви. «Така позиція Кабміну напряму вплине на ще більше зниження рівня життя в країні. Подальші антисоціальні дії вже погоджені з Міжнародним валютним фондом. Влада вже взяла на себе зобов’язання підвищити пенсійний вік, переглянути умови призначення мінімальної пенсії та збільшити тарифи на послуги ЖКГ», – підсумував Сергій Кальцев.

 

Як відомо, у проекті бюджету уряд прогнозує дефіцит на рівні 77 млрд гривень, а зростання ВВП на рівні 3%. Водночас, МВФ прогнозує зростання ВВП на рівні 2,5%, а міжнародна інвестиційна компанія Goldman Sachs – лише 1,5%.