Урочистою ходою і покладанням квітів відзначили День Перемоги у Кропивницькому

13.05.17

Урочистою ходою і покладанням квітів відзначили кропивничани 72-у річницю Пермоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В урочистих заходах взяли участь тисячі мешканців Кропивницького, ветерани Другої світової війни, військові, представники органів влади, громадських організацій та політичних партій, студентська та учнівська молодь.

Велелюдна святкова колона кропивничан на чолі із легендарним військовим оркестром пройшла урочистою ходою від площі Героїв Майдану до Меморіального комплексу «Фортечні вали».
Кропивницьких ветеранів під час ходи тепло вітали жителі обласного центру і учні шкіл. Люди були одягнуті у вишиванки з червоним маком – символом пам’яті жертв у всіх війнах людства.

112 1 - Урочистою ходою і покладанням квітів відзначили День Перемоги у Кропивницькому

 

 

 

 

 

 

 

Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, голова фракції «Наш край» у Кропівніцькій міській раді, секретар міської ради Андрій Табалов, народний депутат України Костянтин Яриніч разом з ветеранами та героями України – учасниками АТО, поклали вінки та живі квіти до «Вічного вогню» в пам’ять про десятки тисяч військових, учасників партизанського та підпільного рухів, мирних жителів, які загинули на території краю у роки війни.

Цього дня живі квіти також поклали до пам’ятного знаку Героям АТО, меморіального знаку «Багнет» та на меморіальному кладовищі, де захоронені тисячі жителів міста, розстріляних нацистами у роки окупації.

111 1 - Урочистою ходою і покладанням квітів відзначили День Перемоги у Кропивницькому

 

 

 

 

 

 

 

Учні кіровоградських шкіл власними руками зробили подарунок ветеранам. Зустрічаючи учасників урочистої ходи, вони тримали власноруч вишиті рушники з іменами героїв війни, скріплені у “Стрічку пам’яті”. А кращі шкільні загони – переможці конкурсу строю і пісні “Майбутній захисник України” пройшли перед ветеранами урочистим маршем. З цікавістю діти і їхні батьки розглядали майстерно виготовлені моделі бойової техніки Другої світової війни, представлені вихованцями міської станції юних техніків.

114 1 - Урочистою ходою і покладанням квітів відзначили День Перемоги у Кропивницькому

 

 

 

 

 

 

 

Тепла весняна погода у цей день довго довго не відпускала кропивничан з Фортечних валів, які зустрічали свято перемоги з однією спільною мрією – щоб над Україною було мирне небо і ніколи не повторилася така трагедія.

115 - Урочистою ходою і покладанням квітів відзначили День Перемоги у Кропивницькому