Українці потребують реального захисту здоров’я, а не формального підходу непрофесіоналів, – «Наш край»

14.09.20Skoraya3 - Українці потребують реального захисту здоров’я, а не формального підходу непрофесіоналів, – «Наш край»

photo 2020 09 14 10.08.40 300x196 - Українці потребують реального захисту здоров’я, а не формального підходу непрофесіоналів, – «Наш край»Медицину потрібно фінансувати не у відсотках держбюджету, а прорахувати до копійки. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, українці потребують реального захисту здоров’я, а не формального підходу непрофесіоналів.

«Нещодавно Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що фінансування медицини має бути на рівні 5% ВВП замість 3%. Що це означає для кожного українця і звідки взялись такі цифри він не пояснив, лише навів приклади розвинених країн.  Фінансування медицини потрібно планувати не у відсотках ВВП, а ретельно прораховувати кожну копійку потреб», – зазначив Олександр Мазурчак.

Такий формальний підхід у відсотках, наголосив співголова партії, свідчить про непрофесіоналізм нинішньої влади.

«Бюджет потрібно формувати відповідно до потреб медицини на кожного українця. Також влада має окремо передбачити не тільки закупівлю вакцини проти ковіду, а й інвестувати у випуск вітчизняної та розробку майбутніх вакцин. Натомість ми чуємо про незрозумілі відсотки ВВП, а потім мільярди з медицини йдуть на дороги», – додав Олександр Мазурчак.

Він наголосив, влада має профінансувати медицину у 2021 повністю, а не у відсотках держбюджету.

Як відомо, нещодавно Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що фінансування медицини має бути на рівні 5% ВВП замість 3%.