Українці платять понад 1 млн грн зарплати гендиректору «Укрпошти» Смілянському зі своїх кишень, – «Наш край»

14.02.20

Українці щомісячно платитимуть 1,2 млн зарплати гендиректору «Укрпошти» Смілянському зі своїх кишень. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат України Сергій Шахов.

За його словами, якщо пропорційно порахувати прибутки і видатки «Укрпошти» за минулий рік, то вийде що українці зі своїх кишень будуть платити 1,2 млн грн гендиректору Смілянському.

«За минулий рік «Укрпошта» отримали чистий прибуток у розмірі 600 млн грн, а дотацій з бюджету на 500 млн грн. Отже різниця між прибутком та дотацією –100 млн грн. Зарплата генерального директора Смілянського цього року становитиме 1,4 млн грн. Якщо порахувати пропорційно, то українці щомісяця зі своїх кишень платитимуть 5/6 зарплати Смілянському, а це 1,2 млн грн», –  зазначив Сергей Шахов.

Співголова партії «Наш край» наголосив, рядова поштарка при цьому отримує у 637 разів менше за генерального директора та її зарплатня не залежить від прибутку «Укрпошти».

«Не може бути настільки масштабна різниця в оплаті праці в державній компанії, де рядова поштарка отримує 2200 гривень, обходячи пішки клієнтів», – переконаний Сергій Шахов.

Співголова партії наголосив, Уряд повинен негайно  навести лад із захмарними зарплатами керівництва «Укрпошти».

«Партія «Наш край» вважає, що зарплати керівників держмонополій мають бути прив’язані до зарплат рядових працівників та реальних показників прибутковості», – підсумував Сергій Шахов.

Як повідомлялося раніше, Генеральний директор Акціонерного товариства (АТ) «Укрпошта» Ігор Смілянський у 2020 році буде щомісяця отримувати заробітну плату у розмірі 1 410 306,3 гривень.