Українська земля може стати не «по кишені» українським фермерам, – «Наш край»

23.06.21.jpg - Українська земля може стати не «по кишені» українським фермерам, – «Наш край»

«Наш край» вимагає зняти з порядку розгляду Верховної ради законопроекту №5600, інакше він знищить селян та фермерів. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«Прикриваючись бутафорною боротьбою із олігархами, влада планує латати дірки бюджету за рахунок простих людей. У так званий «антиахметівський» законопроект зашили нечуване зростання податків для селян та фермерів. Підвищення податків для металовидобувних компаній у цьому законі виглядає мізерним на фоні збільшення податків для власників землі. Уряд хоче зібрати із сільського господарства 10,3 млрд гривень, це в два з половиною рази більше, ніж виділяється на підтримку аграрного сектору», — повідомив Олександр Мазурчак.

За його словами ухвалення законопроекту в незмінному вигляді однозначно призведе до перерозподілу ринку земель на користь великих гравців, оскільки дрібні і середні землевласники не зможуть дозволити собі дотримання всіх нових вимог законодавства і не витримають зростання земельного податку. Тож вони будуть змушені продавати землю за безцінь, не дочекавшись вигідних умов.

«За новим законопроектом передбачено, що податки платитимуть практично всі селяни – навіть власники присадибних городів, починаючи від площі у 50 соток. Навіть якщо ви ні копійки із своєї землі не заробили, то держава вас все одно змусить заплатити близько півтори тисячі гривень за гектар. Це не враховуючи єдиного соціального внеску, який, як і раніше, доведеться заплатити. Влада під гаслом детінізації душить селян та фермерів – основу українського села, щоб великі аграрні корпорації, зокрема й закордонні, мали можливість за безцінь викупити найкращі землі», — пояснив співголова «Нашого краю».

Крім того, наголосив Мазурчак, проект передбачає запровадження поняття мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) – мінімальної суми податків, яку має сплачувати селянин (або фермерське господарство), яка володіє землею, обробляє її та отримує з неї доходи.

«Наш край» наполягає на необхідності скасувати пільги для великого агробізнесу, який отримує мільярдні дотації з бюджету та запровадити урядові гранти для сімейних ферм, а також розробити і поширити навчальні програми для селян-одноосібників. Необхідно надати малим і середнім виробникам податкові пільги, пільгові позики та гарантії», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, що законопроект 5600 передбачає учетверо знизити площу землі, дохід від продажу врожаю з якої не оподатковується – з 2 га до 0,5 га. Тобто у разі ухвалення цих змін при реалізації продуктів, вирощених на ділянці понад 50 соток, треба буде подавати щорічну податкову декларацію, а з доходів платити 18% податку на доходи, 1,5% військового збору та додаткові податкові нарахування.