Українська влада провалює найсоціальніший проект країни «Доступну іпотеку 7%», — «Наш край»

16.07.21pryhodko 2 scaled - Українська влада провалює найсоціальніший проект країни «Доступну іпотеку 7%», — «Наш край»

Замість того, щоб створити всі умови для українського іпотечного прориву, влада знову робить помилки, які поступово «ховають» найсоціальніший проект України. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.

«Станом на 12 липня банки за державною програмою «Доступна іпотека 7%» підписали 554 кредитних договорів на суму 470,06 млн грн. Що таке 554 сім’ї в масштабах країни? Практично нульовий результат. Це говорить про критичний рівень доступності фінансового продукту», – заявив Борис Приходько.

Лідер «нашого краю» на Чернігівщині нагадав, що з кінця травня в Україні почав діяти закон №1434-IX «Про внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік».

«Цей закон виділяє 20 мільярдів гривень «зокрема для забезпечення громадян України житлом на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України». Проте із цих коштів понад 1,2 мільярди підуть на закупівлю нових трамваїв для міст Дніпро та Кривий Ріг та на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки», — уточнив Борис Приходько.

Крім того, за словами Бориса Приходько, через нашарування бюрократичного апарату, уряд відсуває тимчасові рамки реалізації проекту.

«Отримувати ці кошти уряд буде через випуск ОВДП. Це робиться за спеціальним рішенням Кабінету міністрів, а такого рішення поки немає. Потім буде відбуватися придумана владою організація самої структури «іпотечного розподільника». Потім Кабмін протягом двох місяців повинен прийняти рішення з метою застосування запуску механізмів забезпечення громадян житлом. З огляду на темпи роботи наших держустанов, можна припустити, що завершення усіляких погоджень до глибокої осені буде для них великим успіхом», – резюмував лідер «Нашого краю» на Чернігівщині.

«Наш край» наголошує, що система іпотечного кредитування зобов’язана бути у кожній розвиненій країні світу. Україна не має права стати виключенням. Але ці програми мають реально працювати, а не лишатися майже повністю на папері, як наразі є з «Доступною іпотекою 7%».