Україні потрібно не вкладати $3 млрд у імпорт іноземної продукції, а інвестувати у власну економіку, — «Наш край»

10.09.2116 07 pryhodko - Україні потрібно не вкладати $3 млрд у імпорт іноземної продукції, а інвестувати у власну економіку, — «Наш край»

Мінекономіки України підписало з Ексімбанком США меморандум про взаєморозуміння. Згідно документу, Україна зобов’язалась придбати у Америки товарів та послуг на $3 млрд. Інвестиція, яка могла б суттєво стимулювати власну українську економіку. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.

«Україна, фактично, підписала меморандум про інвестування в американську економіку трьох мільярдів доларів. Причому із відсотками, адже банк має отримати прибуток. І вихваляння урядовців цим контрактом наразі виглядають досить дивними. Бо переможним було б, приміром, отримання грошового кредиту на розвиток української економіки. Зокрема тих секторів, які перераховані у меморандумі», — заявив Борис Приходько.

За словами Бориса Приходько також викликає певні побоювання те, що досі відсутній у публічному доступі протокол меморандуму, який би показав повний перелік товарів та послуг, які збирається придбати Україна.

«Протокол міг би показати, наскільки виправданий цей меморандум. Адже деякі статті та заяви наштовхують на думку, що українська делегація просто підписала «те, що дали підписати», а не відстоювала державні інтереси. Наприклад, як можна погоджуватись на модернізацію та постачання нових локомотивів General Electric на суму 150 млн доларів? У нас нема власних заводів? Їм не потрібні замовлення?», – зазначив він.

Лідер «Нашого краю» на Чернігівщині нагадав і про негативний торгівельний баланс України с США. Угода лише поглиблює від’ємність балансу.

«На даний час Україна і так має негативний торгівельний баланс зі Штатами — в 2020 році Україна імпортувала із США на $1,9 млрд більше, ніж експортувала (імпорт – $2,9 млрд, експорт – $1 млрд). Тепер ми «посилюємо» імпортну частину ще на $3 млрд. І це не межа, бо Ексімбанк не має обмежень стосовно можливостей укладення угод про фінансування, що дозволяє у майбутньому розглянути питання про фінансування на суму, яка перевищує сукупну суму в 3 млрд доларів», — додав Борис Приходько.

«Наш край» наполягає на необхідності підтримки вітчизняної економіки та стимулюванні експорту власної продукції. Влада має зосередити зусилля на розвиткові власної індустрії, а не створювати робочі місця для й так більш заможного партнера.