Україна опинилась на межі газового колапсу – «Наш край»

02.07.211 07 shahov gaz - Україна опинилась на межі газового колапсу – «Наш край»

«Наш край» вимагає, щоб уряд відмовився від спроб переспрямування резервного фонду «Нафтогазу» для закупівля блакитного палива на нецільове використання. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.

«Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє вивести з «Нафтогазу» 50 млрд грн резерву, що був передбачений на закупівлю газу на зиму. Ці гроші уряд планує пустити на фінансування програми «Велике будівництво». Запаси блакитного палива сягнули найнижчої позначки за останні роки, а дефіцит в умовах «ринку» неминуче призведе до нового подорожчання», — заявив Сергій Шахов.

За словами Сергія Шахова, саме тому досі не розпочалася закупівля газу до підземних сховищ. На сьогодні блакитного палива в українських сховищах менше, ніж у минулому та позаминулому роках.

«На початок червня з 15,5 млрд кубометрів наявних запасів в українських ПСГ майже 30% газу (4,4 млрд кубометрів) належало іноземним трейдерам. Ще частина газу належить приватним фірмам або є буферним запасом. Лише близько 5 млрд кубометрів належить державі. Якщо негайно не почати діяти, ми отримаємо дефіцит газу взимку», — попередив співголова «Нашого краю».

Нардеп наголосив, що ціна газу продовжує зростати. Компанія «Нафтогаз України» підвищила ціну на блакитне паливо для населення у липні ще на 10% – до 13,13 грн за куб. м. І це ціна у сезон низького попиту на паливо.

«Під час зростання попиту у період холодів ціна може зрости у кілька разів! Більшість українців просто не зможуть за нього платити. Але більшою загрозою є те, що українцям не буде що придбати – дефіцит газу може стати справжньою катастрофою для теплогенеруючих підпримств», — застеріг народний депутат.

«Наш край» вимагає, по-перше, переглянути фінансовий план «Нафтогазу» та, зокрема, програму власного видобутку до кінця цього року. Тільки дешевий газ власного видобутку зможе забезпечити потреби українців взимку, а головне буде доступним за ціною. По-друге, уряд має відмовитися від спроб переспрямування резервного фонду «Нафтогазу» на нецільове використання. Резерв має піти виключно на закупівлю газу, щоб уникнути ймовірного дефіциту газу для опалення людей, що може стати причиною колапсу теплокомуненерго.