У Прилуках «Наш край» вимагає підтримати місцеві лікарні

14.02.20

Депутати Прилуцької міської ради від політичної партії «Наш край» заявили про необхідність виділити додаткові кошти з міського бюджету на утримання місцевих лікарень, зокрема, надання медичної допомоги вторинному рівні. Про це заявив під час сесії міської ради заявив керівник фракції Володимир Назім.

За його словами, з 1 квітня стартує другий етап медичної реформи і лікарні будуть фінансуватися не з медичної субвенції, а через Національну службу здоров’я, а тому мають укласти відповідні угоди. «Однак наразі невідомо, наскільки ефективно одразу запрацює цей механізм, тому я запропонував передбачити кошти з міського бюджету на фінансування лікарні, це не заборонено законом, аби забезпечити місцевих жителів медичними послугами і не допустити скорочення медичних працівників», – пояснив Володимир Назім.

Він уточнив, що на сьогодні до всіх медичних працівників Прилуцької лікарні доведено наказ про зміну істотних умов оплати праці і можливе скорочення. «У такий спосіб місцева влада, адміністрація убезпечує себе – адже невідомо точно, наскільки вдало запрацює другий етап медичної реформи, а ми, в свою чергу, маємо подумати про людей і також на цьому етапі підтримати їх», – додав депутат від «Нашого краю».

Водночас міська голова Прилук запевнила, що скорочень не буде. Тому депутати з інших фракцій пропозицію «Нашого краю» не підтримали.