У новостворених ОТГ є необхідність якнайшвидше призначити перші вибори

17.01.19

У новостворених ОТГ, де були скасовані перші вибори у грудні минулого року через запровадження воєнного стану, є необхідність якнайшвидше призначити перші вибори голів і депутатів рад місцевих громад. Про це заявила депутат Чернігівської міської ради від “Нашого краю”, виконавчий директор регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко.

З її словами, до ЦВК звернулись організації щодо необхідності призначення перших виборів в об’єднані територіальні громади, інакше потрібно буде вносити зміни до держбюджету 2019 року, адже у ньому передбачено прямі міжбюджетні відносини. Також будуть проблемні питання щодо розвитку місцевої інфраструктури.

“Ми сподіваємось, що переможе здоровий глузд і відповідне рішення ЦВК буде схвалено щодо виборів цього року”, -сказала Ірина Грозенко.

Всього на перші вибори очікують 45 ОТГ, у тому числі 5 – на Чернігівщині.

Крім того, депутат підкреслили на важливості схвалення у парламенті законопроекту №2271, що передбачає внесення змін до Конституції України щодо децентралізації. Зокрема, йдеться про юридичне визначення поняття “об’єднана територіальна громада” та зміни адміністративно-територіального устрою.

“Це надзвичайно важливе питання, оскільки експерти вказують, що неприйняття конституційних змін можуть призвести до краху реформи децентралізації”, -наголосила Ірина Грозенко.