У Носівській громаді підтримують створення ОСББ

18.11.19

У Носівській громаді, очолюваній представником «Нашого краю» Володимиром Ігнатченком, та де більшість у міськраді складають депутати від цієї політичної сили, підтримують створення і розвиток об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Як повідомила секретар міської ради Людмила Недолуга (представниця «Нашого краю»), під час чергової сесії міськради депутати схвалили програму сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ на 2020-2021 роки.

«Програма діяла цього року, і ми розуміємо, що є необхідність у продовженні роботи зі створення нових об’єднань власників житла. У Носівці не так і багато багатоповерхових будинків, вже працюють майже два десятки ОСББ, однак робота у цьому напрямку має тривати», – зазначила Людмила Недолуга. Вона зауважила, що міська цільова програма дозволяє ОСББ залучати кошти міського бюджету на виконання капітальних ремонтів у багатоквартирних житлових будинках із розрахунку 60% (кошти міського бюджету) на 40% (кошти власників).

«Цього року ми мали прецендент, коли ОСББ і громада співфінансували проект із ремонту покрівлі одного з будинків. Сподіваємося, що жителі інших будинків врахують цей досвід і будуть зацікавлені у створенні ОСББ та наведенні порядку своїх під’їздах, будинках у цілому», – наголосила Людмила Недолуга. Прогнозований обсяг фінансування програми на два роки сягає понад 1 млн грн.

На сьогодні у Носівській громаді налічується 42 багатоквартирних будинків, зареєстровано 19 ОСББ. Серед проблем, що перешкоджають створенню ОСББ – відсутність зацікавленості всіх мешканців будинку у створенні ОСББ, складні процедури реєстрації і неврегульованість окремих питань їхньої діяльності, недостатнє інформування мешканців про переваги ОСББ,  відсутність конкуренції на ринку.

Також під час сесії Носівської міської ради депутати розглянули низку бюджетних і земельних питань, затвердили кілька цільових програм.