У Носівській громаді мають намір створити індустріальний парк

07.04.21

У Носівській громаді, яку очолює представник «Нашого краю» Володимир Ігнатченко і де більшість у міській раді представляє ця політична сила, опрацьовують питання створення індустріального парку.

Носівський міський голова переконаний, що у контексті можливого подальшого укрупнення  громад шанси не опинитися у зоні ризику мають  лише спроможні громади, у яких є відповідна кількість населення та які мають на своїй території індустріальні парки. Тому у Носівці відбулося обговорення цього питання. Також Володимир Ігнатченко ініціював організацію поїздки в ті регіони, де такі індустріальні парки успішно працюють, а  вже після цього  детально вивчити можливості реалізації цієї  ініціативи на теренах Носівської громади.

«Фактично наявність індустріального парку у громаді –  це, перш за все, нові можливості розвитку і бізнесу, і громади. Міська рада готова запропонувати місцевим сільгоспвиробникам земельну ділянку комунальної власності, розміром 28 га, а також – пільгові умови земельного податку. Аграрії активно включались в обговорення, були одностайними у детальному вивченні досвіду реалізації подібного проекту, аби прийняти для себе відповідне рішення», – повідомив Володимир Ігнатченко.

Індустріальний парк – інноваційний комплекс, що розташований на певній території і поєднує науковий, виробничий, кадровий потенціал, з метою створення комфортних умов для ведення малого та середнього бізнесу в абсолютно різних сферах та галузях.

Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля. Промислові (індустріальні) парки зазвичай розташовуються на околицях міст або поза основними житловими районами міста, вони забезпечується хорошою транспортною доступністю, в тому числі автомобільним і залізничним транспортом. Ініціаторами створення індустріальних парків можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні або фізичні особи, які мають право на створення індустріальних парків на землях державної, комунальної чи приватної власності. Індустріальний парк створюється на строк не менше 30 років.