У «Нашому краї» обурені тарифами за тепло в малоквартирних будинках Миколаєва

12.01.22cziny teplo - У «Нашому краї» обурені тарифами за тепло в малоквартирних будинках Миколаєва

Для мешканців малоквартирних будинків, які обслуговує Миколаївська ТЕЦ, вартість послуг за тепло в листопаді склала 60 грн за квадратний метр при тому, що аналогічний показник в будинку з лічильником становить 17-35 грн. Про це заявила депутат Миколаївської районної ради від партії “Наш край” Ольга Остапчук.

Депутатка збирається подавати депутатське звернення та ініціювати збір підписів мешканців будинків без лічильника тепла. В своєму пості, розміщеному в соціальних мережах, вона розповіла, що в грудні вартість послуг з теплопостачання для мешканців малоквартирних будинків ще значно збільшилась і складає більш ніж 100 грн за метр.

“Золоте опалення від #МиколаївськаТЕЦ. У листопаді, неповний місяць опалення, при плюсовій температурі за квартиру 50 кв м було нараховано 3200 грн, у грудні – 5378. Що буде при більш низьких температурах у січні-лютому? Ви про що думаєте, шановна міська влада?! Ви вважаєте, що люди можуть собі дозволити оплатити ці рахунки? Коли міською радою декілька років тому було прийнято рішення про встановлення лічильників тепла, багато малоквартирних будинків були позбавлені цієї милості. У старому центрі міста чимало будинків саме малоповерхових та малоквартирних, в яких централізоване опалення. У багатьох таких будинках мешкають пенсіонери”,- зазначила Ольга Остапчук.

Депутат розповідає, що за приблизним розрахунком у цьому опалювальному сезоні за послуги Миколаївської ТЕЦ людям, які мешкають у квартирах без приладу обліку теплової енергії, прийдуть рахунки в 20-25 тис грн.

“Якщо людина отримує середню пенсію або мінімальну заробітну плату, це треба дуже постаратися, щоб оплатити цю послугу. Варіант – субсидія, але то є також проблема!”,- відзначає депутатка.

Нагадаємо, що партія “Наш край” пропонувала місцевим радам взяти на себе навантаження та повернутися до розгляду муніципальних програм по встановленню лічильників тепла в малоквартирних будинках або ж прийняти рішення про перехід житлового фонду в цілому на автономне опалення для мінімізації витрат та завищених розрахунків в платіжках населення.