У Макіївській громаді обговорили, як забезпечити доступ до чистої питної води

14.04.21

У громадах Чернігівщини продовжуються обговорення актуальних питань.

Депутат обласної ради від партії «Наш край», голова Чернігівської обласної партійної організації Сергій Баришовець поспілкувався із депутатами і представниками Макіївської територіальної громади. Зустріч відбулася з дотриманням карантинних заходів.

Найбільш актуальним питанням для місцевих жителів є доступ до питної води, оскільки рівень води у сільських колодязях з кожним роком все знижується. За словами голови Макіївської громади Миколи Бузини (представника «Нашого краю»), вирішити цю проблему можна через буріння свердловин глибиною понад 100 метрів. Для буріння артезіанської свердловини у центрі громади вже виготовлений проєкт, його вартість становить понад           3 млн грн., глибина свердловини передбачається 420 метрів. «Нам би потрібно кожного року пробурювати свердловину в одному населеному пункті, аби забезпечити людей чистою водою», – переконаний голова громади.

На думку Сергія Баришовця, вирішувати цю проблему, що гостро постала упродовж останніх років у багатьох селах Чернігівщини, необхідно комплексно – через схвалення і реалізацію відповідної обласної цільової програми.

Крім цього, є необхідність продовжувати втілювати загальнодержавної цільової програми «Питна вода України», оскільки ця проблема має не лише регіональне значення, а й стосується усієї території країни, відповідно, і фінансуватися також вона має із державного бюджету.