У Кривому Розі вчилися контролювати роботу комунальних підприємств

20.12.16

Як контролювати діяльність комунальних підприємств обговорювали учасники семінару в суботу, 17 грудня, в Кривому Розі. Організатор семінару – партія «Наш край» із залученням тренерів Міжнародного республіканського інституту (IRI, Канада).

У роботі семінару брали участь представники різних політичних сил, депутати місцевих рад, громадські активісти.

За словами Сергія Петриги, голови виконкому Криворізької міської організації «Наш край», семінар пов’язаний з тим, що 2 червня 2016 року Верховна Рада прийняла закон, який вніс зміни до законодавчих актів України, пов’язані з управлінням підприємствами державної та комунальної форми власності.

«Зокрема, цей Закон передбачає створення при таких підприємствах наглядових рад, куди можуть входити як представники громадськості, так і представники місцевих рад або органів управління», – зазначив Петрига.

Партія “Наша край” виступає з ініціативою об’єднати зусилля політичних сил, громадських організацій та активістів для реалізації в місті положень зазначеного Закону та створення при комунальних підприємствах наглядових рад.

Ексрперти Тарас Случик та Іван Лукерія навчали учасників семінару практичних інструментів контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств, познайомили з новими механізмами управління комунальними підприємствами, співучасті і підзвітності на підставі Закону №1405; порядком утворення та організації роботи наглядових рад і їх повноваженнями.

Практичний модуль за процедурою відбору керівників комунальних підприємств допоміг криворіжцям розібратися в особливостях реалізації положень законодавства з цього питання.

Нагадаємо, раніше партія “Наш край” організувала в Кривому Розі серію семінарів з питань реформування житлово-комунального господарства та утворення ОСББ.