У Клубі мерів обговорили проблеми нового законодавства у сфері ЖКГ

18.04.16

Проблемні питання у сфері ЖКГ та нове законодавство щодо зміни форм управління багатоквартирним будинком обговорювали міські голови, їхні заступники, експерти, урядовці та депутати в рамках навчального семінару Клубу мерів, який пройшов цими днями у Києві.

За словами співголови партії «Наш край» та першого віце-президента Клубу Олександра Мазурчака, найбільше проблем із переходом від комунальних ЖЕКів до ОСББ, управителів чи самостійного керівництва будинком,  у відсутності повної законодавчої бази.

«Досі немає ані типового положення про проведення конкурсу на визначення управляючої компанії, ані типової угоди на обслуговування будинку. Виконавчі органи влади повинні були би вже готуватись до конкурсу, а вони досі не знають, за якими правилами мають його проводити», – розповідає Олександр Мазурчак.

Він нагадав, що з 1 липня всі ЖЕКи втратять монополію на обслуговування багатоквартирних будинків, а мешканці матимуть можливість самостійно обирати форму управління для свого дому. Якщо ж до 1 липня люди не визначаться із тим, будуть вони створювати ОСББ, обирати управителя чи управляти самостійно, міська влада повинна на конкурсних умовах призначити управляючу компанію.

У свою чергу партія «Наш край» вже запустила програму, яка має допомогти мешканцям захистити свої права у сфері ЖКГ і реалізується по усій країні.

«Окрім питання управління власністю багатоквартирних будинків у мерів  є запит на обговорення питань розвитку  енергоефективності, фінансування об’єднаних громад та інших тем», – додав Мазурчак.

Наступний семінар буде присвячений місцевому економічному розвитку.