У Харкові «Наш край» ініціював опублікувати списки будинків, які підлягають ремонту

22.11.17Znimok ekrana 2017 11 22 o 18.20.16 - У Харкові «Наш край» ініціював опублікувати списки будинків, які підлягають ремонту

«Наш край» в Харківській міській раді вимагає опублікувати списки будинків, які підлягають ремонту на сайті міської ради. Про це йдеться в депутатському зверненні керівника фракції «Наш край» в Харківській міській раді Андрія Колоса до міського голови.

За його словами, сьогодні у жителів Харкова немає доступу до інформації, в якій зазначено перелік будинків, де відбудеться ремонт.

«У Дніпрі, наприклад, титульні списки – відкритий документ, його легко знайти в кілька кліків. У Харкові склалася цікава ситуація. Титульні списки – документ, в якому зазначено перелік будинків, де відбудеться ремонт, є, але ознайомитися з ним і зрозуміти, чи поставлений конкретний будинок в план ремонту – неможливо», – зазначив він.

Він підкреслив, гроші на ремонт з міського бюджету виділяються справно.

«Наприклад, в 2017 році на ремонти і реконструкцію об’єктів інфраструктури був передбачено 1 мільярд гривень. Де ці гроші, жителі міста не знають і проконтролювати їх розподіл не можуть. Власники квартир у багатоквартирних будинках по суті стають заручниками ситуації, коли титульні списки формуються в департаменті ЖКГ в «ручному» режимі», – заявив Андрій Колос.

Він нагадав, в рейтингу прозорості міст України Харків займає 35-у позицію.

«У 2017 році в рамках проекту «Будівництво прозорості в містах України» організація Transparency International опублікувала рейтинг прозорості міст України. Оцінювалися такі показники як інформація про роботу місцевої влади, освіта, соціальні послуги, робота комунальних підприємств, рівень прозорості в сфері ЖКГ (одним з критеріїв оцінки була публікація титульних списків). І в результаті Харків зайняв 35-у позицію. Перша столиця не увійшла навіть до першої десятки, а це говорить про те, що потрібні ефективні зміни», – зазначив Андрій Колос.

Він упевнений, публікація списків спростить життя жителям Харкова.

«Публікація титульних списків дозволить жителям більше не оббивати пороги чиновників, щоб дізнатися коли буде відремонтовано їх будинок або під’їзд, а спокійно стежити за графіком через інтернет», – підсумував Андрій Колос.