У громадах Чернігівщини за ініціативою «Нашого краю» обговорюють питання передачі лісів у користування ОТГ

23.04.18

Питання про необхідність передачі лісових угідь у користування ОТГ було порушено за ініціативою депутатів від «Нашого краю» під час сесії Бобровицької міської ради. Про це повідомила депутат міської ради від «Нашого краю» Тетяна Олешко.

За її інформацією, зараз на рівні держави зроблено перші кроки щодо передачі земель поза межами населених пунктів у власність ОТГ, але цього не достатньо – питання з лісгоспами поки що не вирішується. Раніше районні ради неодноразово порушували ці питання, але на Чернігівщині обласна рада відкладала його вирішення під різними приводами, у тому числі і через нестворення ОТГ.

«Ми обговорили це питання цієї сесії, і вирішили наступної сесії у травні подати відповідне звернення до Чернігівської обласної ради», – прокоментувала Тетяна Олешко.

Як поінформував керівник виконкому обласної партійної організації «Наш край» Юрій Музика, упродовж 2016-2017 років були підготовлені звернення депутатів Батуринської і Носівської міських рад до Чернігівської обласної ради щодо передачі лісів ДП «Бахмачрайагролісництво» (землі на території міста Батурина, сіл Городище і Матіївка) та ДП «Носівкарайагролісгосп» (землі на території Носівської ОТГ) з КП «Чернігівсоблагроліс» обласної ради у власність територіальних громад.

Цього року до Чернігівської обласної ради вже звернулися чи готують такі звернення депутати Ічнянської, Менської міських рад ОТГ, Сосницької і Коропської селищних рад ОТГ. Ініціатором цих звернень виступають депутати від партії «Наш край».

Як підкреслила керівник фракції «Наш край» у Чернігівській обласній раді Ольга Чередник, цілеспрямована робота у цьому напрямі дає свої результати. Так, у березні на сесії облради схвалено рішення, що дочірні підприємства комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» будуть звільнені від сплати частини чистого прибутку до обласного бюджету на період 2018 – 2021 роки. Натомість, цим підприємствам щоквартально рекомендовано направляти 15% частини чистого прибутку в якості матеріальної допомоги до бюджетів об’єднаних територіальних громад області.

Вона також висловила сподівання, що депутати Чернігівської обласної ради передадуть ліси комунальних лісгоспів у користування об’єднаних територіальних громад.