У Чернігові «Наш край» розробив програму боротьби з онкозахворюваннями

18.04.18

У Чернігові депутати фракції «Наш край» розробили і подали на розгляд профільного управління проект програми боротьби з онкологічними захворюваннями у Чернігові на наступні чотири роки. Про це повідомив депутат Чернігівської міської ради від «Нашого краю» Володимир Коваленко.

За його словами, до створення документу депутати залучили фахівців медичної галузі міста, а також врахували досвід інших міст України.

“Мета програми – підвищення ефективності заходів з профілактики, раннього виявлення онкопатології, покращення рівня надання медичної допомоги хворим на злоякісні новоутворення, зниження інвалідизації онкологічних хворих, рівня смертності від раку, підтримка у реабілітаційний період, створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих”, – зазначив Володимир Коваленко.

Він зауважив, що у Чернігові злоякісні новоутворення є одними з найбільш небезпечних захворювань для здоров’я людини і серед причин смертності та інвалідизації населення вони займають друге місце після серцево-судинних захворювань.

“Щороку в місті медики виявляють понад 2 тисячі захворювань на злоякісні новоутворення, а помирає від них більше третини хворих, з них майже 30% – особи працездатного віку. Ми розробили і подали в управління охорони здоров’я міськради проект програми. Упевнені, що ця програма є надзвичайно актуальною і потрібною для Чернігова, а тому представники інших фракцій нас підтримають», – сказав депутат від «Нашого краю».

На думку Володимира Коваленка, оптимальною моделлю реалізації міської програми є необхідність впровадження заходів протиракової боротьби, які реалізуються у рамках обласної програми не тільки закладами охорони здоров’я, а й установами освіти і науки, засобів масової інформації.

“Йдеться, насамперед, про профілактику захворювань та вчасну діагностику”, -підсумував Володимир Коваленко.