У Чернігові «Наш край» проти скасування надходжень акцизу з торгівлі тютюновими виробами до місцевих бюджетів

27.03.17

Фракція «Наш край» у Чернігівській міській раді підтримала звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування надходжень акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюновими виробами до місцевих бюджетів. Відповідне рішення депутати міськради схвалили під час чергової сесії міськради.

Підставою для звернення став законопроект про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо акцизу, оприлюднений Мінфіном.

На думку депутатів міської ради від “Нашого краю”, запропонованими змінами щодо скасування акцизного податку з тютюнових виробів до місцевих бюджетів фактично пропонується обмеження дохідних повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня, що суперечить принципам бюджетної децентралізації. “Якщо буде здійснюватися перерозподіл у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, вмикається ”ручний” механізм розподілу коштів. Існує загроза порушення нормального стабільного наповнення бюджетів місцевих громад”, – говориться у тексті звернення.

Внаслідок зазначених ініціатив, міський бюджет міста Чернігова може втратити майже 27 млн грн, що призведе до недофінансування важливих заходів і програм, спрямованих на покращення життєдіяльності територіальної громади міста у сфері житлово-комунального господарства, благоустрою міста, ремонту доріг, соціального забезпечення, дошкільної та позашкільної освіти, економічного розвитку міста тощо.