У Чернігові «Наш край» навчив активістів розробляти місцеві програми

20.07.18seminar 3 - У Чернігові «Наш край» навчив активістів розробляти місцеві програми

У Чернігові відбувся тренінг для активістів і депутатів районних у місті рад щодо вивчення місцевої проблематики та розробки локальних програм. Захід організував місцевий осередок політичної партії «Наш край», а його учасниками стали близько 20 чернігівських активістів, у тому числі депутати Новозаводської районної ради від «Нашого краю» Віталій Довбах та його однопартійці із Деснянської райради – Наталія Кривоус і Андрій Волков.

Провів навчання громадський діяч, керівник громадської організації «Добровольці»  Сергій Гривко, який має досвід розробки місцевих програм та актуалізації на рівні міста й області екологічних проблем. За його словами, наразі дуже важливим є розвиток громадянського суспільства і саме від активної позиції місцевих жителів залежить вирішення тих чи інших проблем. «Потрібно використовувати усі інструменти впливу на органи влади, щоб досягти своєї мети», – прокоментував він. Сергій Гривко підкреслив, що зараз чернігівці можуть вдаватися до різних механізмів впливу – звертатися до органів влади щодо окремих проблем, подавати петиції, писати проекти бюджету участі, звертатися до депутатів рад різних рівнів тощо. Він переконаний, що небайдужа позиція людей сприятиме вирішенню будь-якого питання.

Учасник семінару, приватний підприємець з Чернігова Антон Поляков залишився задоволений навчанням. Він зауважив, що за підсумками тренінгу отримав алгоритм дій щодо вирішення тих чи інших питань. «Як підприємець я гостро відчуваю нестачу кваліфікованих кадрів через міграцію чернігівців у країни Європи, тож маю ідею актуалізувати цю проблему та працювати над її вирішенням із залученням органів влади», – поділився він. Також Антон Поляков вважає за необхідне учасникам тренінгу зустрітися за місяць, аби обговорити разом практичне використання отриманих знань.