У Чернігівській облраді обговорили майбутні вибори у новостворених об’єднаних громадах

08.11.16

У Чернігівській обласній раді відбулося спільне засідання двох постійних комісій – з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції і з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики. У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, депутат обласної ради, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко, депутат обласної ради Лариса Осадчук, які представляють політичну партію «Наш край».

За словами В.Мельничука, процес децентралізації і створення життєздатних об’єднаних громад є єдиним можливим шляхом для подальшого успішного розвитку нашої країни і від кожного з нас залежить те, наскільки вдалою буде ця реформа.

На засідання комісій також були запрошені голови, заступники голів, секретарі і керуючі справами тих рад Чернігівської області, де 11 та 18 грудня відбудуться перші вибори голів та депутатів об’єднаних громад. Їм презентували методичний посібник «Основні етапи реорганізації сільських рад, що увійшли до об’єднаної територіальної громади». Своїм практичним досвідом поділилися керівники об’єднаних громад, що вже працюють понад рік, Парафіївський селищний голова Валентина Карпенко та заступник Кіптівського сільського голови Василь Грищенко.

На думку І.Грозенко, на виборах в ОТГ варто відійти від політики, і вибори проводити за мажоритарною системою. «У громадах мають бути господарники, які змінять інфраструктуру, будуть робити добрі справи, а не займатися політикою», – підкреслила вона. Депутат обласної ради наголосила, що вкрай необхідно внести зміни до законодавства. Крім того, вона вважає за доречне, аби старост сіл в об’єднаних територіальних громадах не обирали, а призначали голови громад, аби у спільній їхній діяльності не було протиріч.