У Чернігівській облраді «Наш край» актуалізував питання про повторне виділення коштів постраждалим від вибухів у Ічні

05.04.19Grozenko 04.2019 - У Чернігівській облраді «Наш край» актуалізував питання про повторне виділення коштів постраждалим від вибухів у Ічні

Депутати Чернігівської облради ініціювали звернення до ОДА щодо повторного виділення коштів резервного фонду держбюджету на ліквідацію наслідків вибухів військового арсеналу в Ічні. Чернігівська обласна рада під час чергової сесії підтримала запит, підготовлений депутатами Іриною Грозенко (політична партія “Наш край”) та представником іншої політичної сили Миколою Бутенком.

Відповідно до документа, депутати порушили питання щодо необхідності виділення з резервного фонду державного бюджету у 2019 році 90 млн грн на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, що виникла у жовтні минулого року внаслідок вибухів на арсеналі в/ч А1479 у смт. Дружба Ічнянського району.

Ірина Грозенко, яка виїжджали на місце події та спілкувалася із жителями найбільш постраждалого села Августівка, вказує, що за виділені державою кошти придбано кілька будинків постраждалим, чиї помешкання були повністю знищені, але не повністю відремонтовано житло іншим місцевим жителям, які теж постраждали внаслідок вибухів.”Громадяни не задоволені таким ставленням до них і просять допомоги у вирішенні життєвих питань. У зв’язку з цим вважаємо за потрібне обласній державній адміністрації порушити клопотання перед кабінетом Міністрів України про повернення раніше не використаної частини раніше виділених коштів”, – говориться у тексті документа.

Обласна державна адміністрація повинна вивчити це питання і надати відповідь до 25 квітня.

Як повідомлялося раніше, вночі 9 жовтня на території 6-го арсеналу Міноборони поблизу смт Дружба в Ічнянському районі Чернігівської області сталися вибухи, що спричинили пожежу. З прилеглих територій було евакуйовано понад 12,5 тисяч осіб, закрито повітряний простір в радіусі 30 км, призупинено рух залізничного та автомобільного транспорту.

Уряд для подолання наслідків вибухів на військовому арсеналі поблизу Ічні виділив 100 млн грн. В Ічні та найближчих населених пунктах проведена операція з розмінування територія у радіусі 16 км від військового арсеналу.

Депутати рад різних рівнів від політичної партії «Наш край» долучилися до допомоги жителям постраждалих сіл.