У Батуринській ОТГ зацікавлені у реалізації проектів з енергозбереження

08.11.19

У Батуринській ОТГ на Чернігівщині, очолюваній «Нашим краєм», зацікавлені у впровадженні програм з енергозбереженні. Нещодавно у громаді відбувся семінар «Використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження», що проводився Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації. Його підсумком стали заявка на участь в ознайомчому візиті до Румунії у рамках проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» та звернення до фонду Фрідріха Еберта стосовно можливості проведення семінару з енергоефективності у Батурині.

Під час навчання аналізувалися приклади вже реалізованих проектів з водопостачання. Тому учасників семінару цікавило, що треба зробити, аби претендувати на грантове фінансування? Також – чи буде впроваджена державна програма «Питна вода» або ж створена нова?

Окремо на зустрічі розглядалася процедура енергетичного аудиту. У зв`язку з цим наголошувалося на необхідності отримання енергетичних сертифікатів для бюджетних будівель, площею понад 250 кв. м.

Йшлося і про використання відновлювальних джерел енергії (вода, сонце, вітер), у тому числі місцевих ресурсів – тирса, соняшник, енергетична лоза, рештки від соняшника тощо. В якості успішної практики наводився приклад «сонячного кооперативу» у Славутичі Київської області – встановлення на дахах будинків комунальної форми власності сонячних батарей (всього за проектом – 5 тис. кв. м).

 За словами Батуринського міського голови Леоніда Душі (представника партії «Наш край»), з часу створення ОТГ постійно триває робота над економією енергоресурсів – проведено утеплення місцевого дитсадка, замінено старі вікна на енергоощадні у садку, школі, лікарні. «Роботи у цьому напрямку вистачає. Також ми хочемо отримати допомогу у фінансуванні проектів з енергозбереження», – розповів очільник громади.