«Турнір тисячі команд» повернувся в Харків

04.10.15

Той, хто хоча б один раз, граючи в футбол, відправив м’яча у сітку воріт, не зможе забути солодкого почуття торжества перемоги. Гол!.. Довгоочікуваний і завжди несподіваний…

І не важливо, радіє лише твоя команда з групою підтримки на шкільному подвір’ї чи радісно скандують олімпійські трибуни вболівальників. У футболі немає великих і малих ігор. Є Гра. І є щоденні тренування, які крок за кроком наближають до спортивної перемоги. А ще – до перемоги над собою, власною інертністю, неорганізованістю, лінню.

Футбол здатний творити чудеса. Збирати на спортмайданчиках інтернетзалежних і комп’ютерних ігроманів. Психологи й медики стверджують, що дуже складно відірвати від моніторів 10-12-річних підлітків, а змусити їх зайнятися спортом – набагато складніше завдання. Але ця сама вікова категорія є найсхильнішою до негативного впливу вулиці. Як захопити дітей, сформувати їхні кращі спортивні та особистісні якості?

На ці запитання повною мірою відповідає «Турнір 1000 команд» з футболу серед хлопчиків і дівчаток у рамках програми «Забери дітей з вулиць!». Його засновник – народний депутат Олександр Фельдман.

Історія «Турніру 1000 команд» розпочалася з 2001 року. Це був перший в Україні проект, метою якого стало відродження масового дитячо-юнацького спорту. Понад 1 млн. дівчаток і хлопчиків віком 10-12 років взяли участь у турнірі. Федерація футболу України внесла «Турнір 1000 команд» до офіційного календаря ігор, а UEFA визнав турнір найбільшими дитячими футбольними змаганнями в Європі, надавши Україні п’ятизірковий статус у рамках Хартії масового футболу.

У «Турнірі 1000 команд» 2015 року переможців чекає поїздка на батьківщину великого футболу. Команда-переможець вирушить до Лондона. Хлопці, які посіли друге місце, поїдуть до Варшави, а хто виборов третє місце – до Львова.

Як розповіли організатори спортивного змагання, структура проведення турніру є простою, але охоплює велику кількість команд-учасниць.

На першому етапі у шкільних паралелях дівчатка й хлопчики 2003-2005 року народження грають між собою на першість школи. Потім переможці шкільних змагань виходять на етап районних змагань. Проходить першість району. Далі переможці районного етапу приїжджають до Харкова. Традиційно це відбувається на зимових канікулах. 33 команди грають на кубок турніру.

На урочистому відкритті гри в місті Валки засновник турніру Олександр Фельдман заявив, що «Турнір 1000 команд» у 2016 році стане міжнародним.

– Ми не просто проводимо «Турнір 1000 команд» – пропонуємо дітям грати у футбол. Ми надаємо дітям можливість проявити себе, піти з вулиці, зайнятися спортом. Багато чого ми не можемо сьогодні дати дітям сповна. Коли я був у віці дітей, які сьогодні беруть участь у турнірі, була інша країна. І у нас, дітей того часу, було все: і піонерські табори, і секції, і тренери, – згадує Олександр Борисович. – Ті люди, які сьогодні працюють з дітьми, фактично без підтримки, без зарплат, гідні слів щирої вдячності. Це просто святі люди. «Турнір 1000 команд» матиме міжнародний статус. Ми привеземо хлопців з Польщі, Ізраїлю, Німеччини, країн колишньої Югославії. Це буде ще цікавіше, ще пізнавальніше. Дуже часто діти, особливо з віддалених районів нашої області, позбавлені можливості брати участь у змаганнях. Турнір – це шанс для кожної дитини проявити себе. Але головне – це час, проведений на стартовому майданчику, а не у підворітті. Я думаю, що проведення «Турніру 1000 команд» підтримають абсолютно всі, кому небайдужі здоров’я і майбутнє наших дітей. Це – прекрасний привід об’єднатись усім відповідальним політичним силам, які не на словах, а на ділі дбають про наше підростаюче покоління. Давайте пам’ятати про те, що немає своїх і чужих дітей. Є наші діти.

Учасникам турніру і тренерам Олександр Фельдман побажав отримувати задоволення від перемог.

Feldman football - «Турнір тисячі команд» повернувся в Харків

– Грайте з радістю і вигравайте.

– Це просто супер, що турнір повертається! – говорить учасник турніру 2006 року Сергій Назаров.

– Ми переможемо! – упевнений капітан команди сидоренківської ЗОШ Назар Марющенко. – Головне, що турнір повернувся.

Хлопці з команди школи Старого Мерчика вважають, що футбол – найзахоплююча гра.

Капітан команди Єгор Ананьєв переконаний, що в житті завжди важливою є мета.

– Головне – перемагати. Тоді кожен день ставить перед собою нові завдання. Хочеться тренуватися й досягати більш високого професійного рівня.

Перший тренер жіночої футбольної команди Іван Крохмалюк у спорті вже 43 роки. Іван Андрійович з’явився на урочистому відкритті Гри в місті Валки з першим призом 2005 року серед футбольних команд дівчаток – бронзовим м’ячем. Приз уже став спортивною реліквією.

– Перемога завжди окрилює. Я пам’ятаю, коли хлопці приїхали з Лондона, – вони були не просто задоволені. Вони були на сьомому небі від щастя. Турнір живе з 2001 року. Починався як турнір тільки для чоловічих команд. Сьогодні представлено 19 команд Валківського району. У 2005 році у форматі «Турніру 1000 команд» вперше було проведено змагання з футболу серед дівчаток. Учасники команд – 2003–2005 року народження.

Наша команда «Валківчанка» перемогла у чемпіонаті України 2006 року. У фіналі ми грали у Палаці спорту в Харкові з Новою Водолагою. Перемогли. Легко. Знаєте, адже дівчата є не менш азартними у футболі, ніж хлопчаки.

Абсолютно всі дівчата, котрі брали участь у «Валківчанці», здобули вищу освіту. Ми щороку зустрічаємося. Це дружба на все життя. Крім того, багато членів команд займаються спортом професійно. Наприклад, моя вихованка з команди «Валківчанка» Анна Покус наразі працює тренером дуже відомої жіночої футбольної команди «Житлобуд-1».

На урочистому відкритті право першого удару по м’ячу було надано Олександру Фельдману. Хлопці та тренери оцінили хорошу фізичну форму організатора турніру. Відкриття гри у Валках вийшло за формат урочистого заходу. Після звернень до присутніх заступник голови ХОДА Євгена Шахненка, заступника глави Валківської райдержадміністрації Віталія Оноші розпочалися виступи юних талантів, а потім спілкування продовжилось у неформальній обстановці. Кожна з 19 команд побажала влаштувати фотосесію з організатором «Турніру 1000 команд». Також практично всі футбольні м’ячі, привезені в подарунок кожному учаснику команди, Олександру Борисовичу на прохання хлопців довелося прикрасити особистим автографом.

– Автограф потрібен на удачу. Тепер ми і Лондон, і Варшаву, і Львів обіграємо. Легко! – пояснили юні футболісти.