ЦВК вперто ігнорує судові рішення щодо грубих порушень на місцевих виборах

18.10.172 - ЦВК вперто ігнорує судові рішення щодо грубих порушень на місцевих виборах

Чернігівський окружний адміністративний суд зобов’язав Ічнянську виборчу комісію сформувати нові пропорційній округи. Також визнав реєстрацію депутатів у неіснуючих округах незаконною, а текст бюлетенів – недійсним. Очевидно, що Ічнянська виборча комісія зриває вибори. І усе це відбувається за мовчазної згоди ЦВК, яка впрето ігнорує грубі порушення на місцевих виборах.

Ми переконані, можливий зрив виборів в Ічнянській ОТГ – це технологія, яку опробовує ЦВК для зриву подальших виборів.

Спочатку місцева комісія утворює неправильні округи, потім – реєструє в цих округах кандидатів у депутати. На рішення суду щодо незаконності утворення округів – не реагує. І головне – усе це відбувається за мовчазної згоди ЦВК. Комісію в Ічні можна було би давно розпустити, сформувати нову і провести вибори. Але ЦВК не реагує на зрив виборів.

Як відомо, Ічнянська міська виборча комісія, порушуючи статтю 17 закону “Про місцеві вибори”, утворила непропорційні виборчі округи: у найменшому – 125 виборців, а у найбільшому – 2138. 29 вересня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення виборчої комісії, зобов’язавши її утворити округи відповідно до чинного законодавства України. Проте комісія знехтувала ухвалою суду та залишила чинним рішення про несправедливе утворення виборчих округів.

4 жовтня Чернігівський окружний адміністративний суд встановив, що Ічнянська міська виборча комісія діяла із порушенням закону, сформувавши непропорційні округи. Цим же рішенням комісію вдруге зобов’язали утворити нові округи для виборів в ОТГ у відповідності до закону про місцеві вибори. Утім, комісія досі не виконала рішення суду і вже зареєструвала кандидатів в неіснуючих округах.

17 жовтня Чернігівський окружний адміністративний суд прийняв рішення щодо неправомірної реєстрації кандидатів у депутати в “неіснуючих округах”.