ЦВК має невідкладно призначити вибори в нових ОТГ та озвучити план виборів на майбутнє, – “Наш край”

12.10.18

Оновлений склад ЦВК має невідкладно призначити вибори у 128 новостворених ОТГ та надати план виборів у нових громадах на наступні роки. Про це заявив народний депутат від “Нашого краю” Сергій Шахов.

Він зазначив, що новий склад має якнайшвидше зайняти чітку позицію щодо виборів в об’єднаних територіальних громадах.

“Ми закликаємо ЦВК невідкладно призначити довгоочікувані вибори у 128 уже створених ОТГ. Адже попередній склад комісії заблокував цей процес. Понад мільйон громадян у новостворених громадах тривалий час чекають, коли з Києва дозволять їм “місцеву владу”. Це компрометує реформу децентралізації”, – вважає Сергій Шахов.

Наступним кроком ЦВК, на думку народного депутата від “Нашого краю”, має стати підготовка виборів в ОТГ на наступні роки.

“Реформу децентралізації потрібно прискорити. Цього чекає країна. Тому ЦВК має розробити та оприлюднити план виборів в ОТГ на наступні роки. Таким чином влада дасть  сигнал місцевим громадам, що децентралізація незворотна, а людей не покинуть напризволяще. Це дасть надію на позитивні зміни, особливо на місцях”, – сказав Сергій Шахов.

Разом із тим народний депутат від “Нашого краю” вказав на помилку при формуванні Центрвиборчкому.

“Ми неодноразово попереджали, що не допускати опозицію в ЦВК – хибний шлях. Місцеві вибори, зокрема в новостворених громадах, продемонстрували, що люди хочуть бачити своїми представниками у владі нові політичні сили. «Наш край» входить до п’ятірки переможців на місцевих виборах і заслужено претендує на місце в Центрвиборчкомі. Люди нам довіряють”, – відмітив Сергій Шахов.

Нагадаємо, всупереч закону парламентська більшість кілька років не призначала новий склад Центральної виборчої комісії. Попередній голова ЦВК Михайло Охендовський “пересидів” чотири роки. Верховна Рада оновила склад ЦВК 20 вересня цього року та збільшила кількість її членів до 17 осіб.