Тренінг партії «Наш край»: Наглядова рада на комунальних підприємствах

01.02.17

4 1280x860 300x202 - Тренінг партії «Наш край»: Наглядова рада на комунальних підприємствах31 січня, у Харкові політична партія “Наш край” провела черговий тренінг на тему “Створення наглядових рад на комунальних підприємствах”.

«Наш край» тісно співпрацює з Міжнародним Республіканським Інститутом (IRI). Експерти інституту вже не раз приїжджали до Харкова на запрошення депутатів партії і проводили семінари на різні теми, що стосуються розвитку міста. На черговому тренінгу «Створення наглядових рад при комунальних підприємствах» зібралися всі зацікавлені сторони – активісти, депутати місцевих рад, бізнесмени.

Відкрив зустріч керівник харківської організації політичної партії «Наш Край» Андрій Колос:

«Сьогодні в залі присутні громадські працівники, підприємці, депутати місцевих рад. Мені здається, це дуже символічно, тому що саме бізнес, громадськість та міська влада – це три складових здорового громадянського суспільства».

За словами експертів Інституту політичної освіти, ситуацію, коли мер міста призначає керівника КП, потрібно міняти. Міський голова може рекомендувати кандидатуру, але всі кандидати повинні проходити конкурсний відбір, демонструючи свої навички і підтверджуючи кваліфікацію. Наглядова рада стане саме тим механізмом, який дозволить призначати професійних керівників, а в разі їх неефективної роботи зможе призначити іншого керівника.

Тренінг «Наглядові ради на комунальних підприємствах» складався з двох частин – теоретичної, де слухачі отримали відповіді на всі питання, пов’язані зі змінами в законодавстві, і практичної – учасники в деталях вивчили процедуру конкурсного відбору керівника комунального підприємства.

Політична сила «НАШ КРАЙ» представляє інтереси людей і хоче розуміти, яку послугу отримає кінцевий споживач через 2-3 роки.

Нагадаємо, в червні 2016 року Верхова Рада України прийняла ряд змін в закон №1405, зокрема до статті 78 Господарського кодексу України. Зміни стосуються розширення органів управління – з моменту прийняття доповнень, до керівництва підприємством приєднується наглядову раду, яка може бути створений на тих КП, де більше 50% статутного капіталу належить територіальній громаді.