Тепловикам слід заборонити збирати гроші за діряві труби, – «Наш край»

09.06.16160609 заява фото - Тепловикам слід заборонити збирати гроші за діряві труби, - «Наш край»

«Наш край» вимагає від уряду проявити здоровий глузд та припинити марафон із підвищення тарифів на комунальні послуги. Про це сказав співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, коментуючи плани уряду закласти додатково до суми тарифу на опалення та гарячу воду ще й ремонт тепломереж.

За його словами, проект постанови щодо збільшення норми тепловтрат у тарифі нещодавно опубліковано Мінрегіонбудом. «Не встигла НКРЕКП підвищити тарифи на тепло для населення майже вдвічі, а уряд вже планує збільшити норми тепловтрат в тепломережах, що призведе до ще одного зростання тарифів на тепло та гарячу воду для населення. Час проявити здоровий глузд та припинити марафон з підвищення тарифів на комунальні послуги», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він нагадав, що «Наш край» неодноразово заявляв про потрібність мораторію на підвищення тарифів до встановлення лічильників щонайменше у 90% житлових будинків. «Партія категорично проти того, щоб необґрунтовані витрати враховувались при формуванні тарифу на опалення і гарячу воду», – заявив він.

Співголова партії «Наш край» зауважив, що тепломережі сьогодні знаходяться у критичному стані через бездіяльність їхніх власників та теплогенеруючих компаній. «Кабмін обрав хибний шлях, коли вирішив, що за бездіяльність тепловиків має платити споживач. Питання належного утримання, експлуатації та заміни тепломереж – це відповідальність постачальників послуг, й це не має призводити до додаткових фінансових витрат людей», – зазначив він.

На думку співголови партії «Наш край», має бути розроблена інвестиційна програма із заміни і ремонту тепломереж та запроваджений механізм контролю за використанням коштів на їхнє оновлення. «Наразі, якщо буде ухвалена запропонована Мінрегіонбудом постанова про збільшення втрат, які включатимуться у тариф, тепловики й надалі лише накручуватимуть вартість послуг. Мережі й надалі занепадатимуть, а олігархи отримуватимуть прибутки», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, з 1 липня 2016 р. НКРЕКП підвищила тарифи на теплову енергію і послуги центрального опалення для населення майже вдвічі – до 1043 грн за 1 Гкал.