Таке враження, що політики забули, що відбуваються вибори до місцевих рад

08.10.15

«Нема позиціонування на локальних проблемах, все більше акцентується на загальнонаціональних цінностях. Складається враження, що політики забули, що відбуваються вибори до місцевих рад», – зазначив у коментарі «Гал-інфо» політичний експерт Юрій Шведа, відповідаючи на запитання про особливості теперішньої виборчої кампанії.

Політолог наголосив, що загальною тенденційністю цієї виборчої кампанії є те, що вона розпочалася завчасно. «За законом кампанія повинна стартувати після оголошення кандидатів. Цієї норми дотримано не було. Іншим аспектом є засилля політичної реклами. Не знаю, чи доцільно це в нинішніх умовах, коли економіка є нестабільною, в країні ведуться військові дії. Також суттєво не відрізняється виборча риторика. Нема позиціонування на локальних проблемах, більше акцентується на загальнонаціональних цінностях. Складається враження, що політики забули, що відбуваються вибори до місцевих рад», – розповів Юрій Шведа.

За цих умов, за словами експерта, виділяється політична партія «НАШ КРАЙ», а саме порушенням питань локального спрямування. «І це абсолютно правильно. Все, що я бачу нині, – це політичні сили, що стартували як загальнонаціональні, на порядок денний виносять питання, котрі хвилюють країну загалом. А питання місцеві, локальні, які б теоретично мали б стати основою передвиборчої кампанії, – поза увагою. Той факт, що знайшлася політична сила, яка принаймні порушує проблематику міст, сіл, селищ – це дуже позитивний курс», – наголосив політолог.

При цьому, на думку експерта, партія «НАШ КРАЙ» йде на вибори з людьми бізнес-середовища, фахівцями та ефективними управлінцями. «Якщо говорити про Львівщину, то львівський обласний осередок партії очолює Мирослав Хом’як, людина, знана в регіоні, яка володіє значним багажем знань і має управлінський досвід. Він знає проблематику Львівщини, а отже, зможе її ефективно вирішувати», – додав Юрій Шведа.

За його словами, місцеві вибори вимагають і місцевого лідера. І таким ефективним лідером може стати господарник, який протистоятиме позиціонуванню популістів. «Політика ще ніколи не вигравала від засилля популізму. Розвитку держави сприяють професіонали, галузеві фахівці. Ми маємо приклад міського голови, який говорив про себе як про господарника. Що маємо насправді? Господарником він був, коли мав у перших заступниках Олега Синютку. Львів’яни чудово розуміють, що вся господарка трималася на ньому, а Андрій Садовий був більш знаний як організатор PR-кампаній. Тому той образ господарника, який Садовий активно створює, насправді не витримує критики – це елемент маніпулятивних технологій. На противагу йому є людина, яка також позиціонує себе як борець за господарство, проти популізму. Це Олег Баляш. Але для нього, досвідченого і знаного підприємця, це позиціонування є природним і логічним», – зазначив Юрій Шведа. Політолог наголосив, що він є прихильником того, аби місто Львів нарешті отримало керманича-управлінця, діяльність якого буде зорієнтовано на пильнуванні інтересів львів’ян, а не на власному піарі.