Святослав Кравчук, Волинь: Ми повинні говорити людям правду

24.09.15

Лідер партії «НАШ КРАЙ» на Волині Святослав Кравчук розповів про свої політичні вподобання, організацію роботи на Волині та в Луцьку, реформаторські плани та прийдешні вибори.

Сьогодні ви є одним із лідерів партії «НАШ КРАЙ» на Волині. Чому обрали для себе саме цю політичну силу?

Є різні політичні сили, але мені здається, що сьогодні в Україні вони працюють не на Україну та громаду, а на певного лідера – свого очільника. Я вибрав для себе партію «НАШ КРАЙ», де немає одного лідера, а є декілька співголів. «НАШ КРАЙ» є саме тією політсилою, яка з погляду стабільності, організації та перспективи розвитку відповідає моїм власним переконанням.

Партія «НАШ КРАЙ» заявляє, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Що особисто ви вкладаєте у це поняття?

Місцевий патріотизм – це коли керівники територіальних громад працюють для своєї громади, щоб створити умови для нормального життя. Що необхідно людині, яка живе в нашому регіоні чи в місті Луцьку? Потрібно, щоб нормально працював транспорт, щоб якісними були дороги, існувала налагоджена структурна мережа (гаряча й холодна вода, тепло)… Тобто всі ті елементарні речі, які пов’язані з буденним життям людини. Дуже важливими є також питання створення нових робочих місць, виплати заробітної плати та залучення інвестицій. І саме місцева влада має вирішувати ці питання. У програмі нашої партії всі відповідні пункти є.

Які основні виклики сьогодні стоять перед місцевими громадами? Чи є у «НАШОГО КРАЮ» рецепт, як навести лад у Волинській області й Луцьку зокрема?

Думаю, що сьогодні, враховуючи те, що йде реформа місцевого самоврядування, виклики такі самі, які були впродовж 24 років незалежності України. Люди переймаються зростанням комунальних тарифів, доступністю медичних послуг, якістю доріг не лише головних, а й у районних центрах та селах. Нині за рахунок коштів з місцевого бюджету ми можемо встановити людям лічильники і тим самим здійснювати контроль за кількістю води, що споживається. Завдяки сучасним технологіям вже вирішене питання прозорості отримання коштів у бюджет та їхнього використання, тобто кожна людина, котра має доступ до Інтернету, може побачити, як використовується фінансовий ресурс того чи іншого регіону.

Що вже зроблено вами та яка від цих дій користь мешканцям міста та області?

Я займався багатьма інфраструктурними питаннями: розвитком транспортної галузі в Луцьку, зокрема оновленням та розгалуженням тролейбусної мережі, створенням центру європейської освіти на Волині. Вперше за часи незалежності у Луцьку було збудовано сучасний дитсадок з необхідними комунікаціями, виготовлено та встановлено меблі в кожну групу, облаштовано харчоблок та пральню, також там є ліфти для подачі їжі. Для створення безбар’єрного середовища для людей з обмеженими фізичними можливостями у Луцьку розроблено озвучування зупинок, встановлено метрономи на пішохідних переходах та на будівлях соціальних установ, побудовано пандуси у найбільш густозаселених районах міста.

Я контролював питання виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ. Неодноразово звертався до Верховної Ради і Кабінету міністрів стосовно внесення змін до Бюджетного кодексу і надання можливості бюджетним установам відкривати спецрахунки в державних банках України. Я тішуся з того, що мені вдалося зробити. Я не лише озвучував проблеми, що домінували в нашому місті та області, а й намагався з чітким розумінням власної відповідальності реально їх вирішити.

Значну увагу ви приділяли соціальній підтримці сімей військовослужбовців. Для вас ця тема стала чимось особистим чи це все ж таки робота?

Думаю, це обов’язок будь-якої влади незалежно від її рівня – віддячити тим, хто захистив та захищає нас і нашу державу. В якому плані? Чи в матеріальному, чи в моральному, але ми можемо це зробити. Переконаний, що ці питання мають хвилювати кожного чиновника і кожного депутата. Якщо ми цього не робитимемо, то не матимемо своєї держави.

Що є особливо цінним для вас?

Моя прекрасна дружина, донька та син і двоє чудових онуків. А також те, що я сьогодні можу спокійно ходити по Луцьку і не звертати з дороги, коли мені назустріч йде будь-який мешканець міста.

Яким ви бачите розвиток Луцька та Волині загалом?

Напрям з наголосом, що Волинь є аграрною областю, є правильним. Адже люди повинні достойно жити та мати гарантію, що вони завжди зможуть продати власну сільгосппродукцію. Перспективною галуззю є й туристична. Необхідно також, щоб обласна та міські влади серйозно працювали над розвитком студентського містечка і розвитком Луцька як міста студентів. Для цього потрібно допомогти професорові Ігорю Коцану, ректору Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, у будівництві пристойного студмістечка.

Які найперші зміни потрібні Волині? Чи складно їх буде здійснити?

Сьогодні говорити про якісь кардинальні зміни важко. Я ще раз хотів би наголосити, що ми мусимо ініціювати зміни в кожному регіоні та місті, щоб людям жилося легше і краще. Такі зміни можуть бути різними… Це й зменшення навантаження на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок енергозберігаючих технологій, й інвестиції у місто чи село, які дають можливість будувати дороги, купувати тролейбуси тощо. Сьогодні треба робити максимум можливого для кожної територіальної громади. Все, що робиться на користь людей, є позитивними змінами.

Як ви плануєте надалі будувати свою виборчу кампанію і завойовувати голоси виборців?

Ми повинні говорити людям правду… Не про міфічні речі, які ми бачимо на багатьох білбордах нашої області. Ми говоримо про те, що хочемо прийти в органи місцевого самоврядування для того, щоб справді покращити життя людей. Якщо воно стане кращим хоча б на йоту, ми вважатимемо, що ті завдання, які ставимо перед собою, виконуються. Це основне, адже у владу від нашої політичної сили йдуть люди, які вже створили робочі місця, які платять заробітну плату, які є меценатами.

Прийдешні вибори не обіцяють бути простими. Де черпатимете натхнення для праці?

Усе життя я черпав натхнення, працюючи в рідному краї. Тут неймовірна природа та чуйні люди, які є незмінною частиною того, що має назву Волинь. Тішуся з того, що мешканці регіону вже зараз підтримують нас, оскільки довіряють і дозволяють представляти їхні інтереси на місцевому й обласному рівні.

І хоча вибори будуть непростими, оскільки запроваджено нову виборчу систему і потрібно виконати значний обсяг робіт за короткий проміжок часу, це мене не лякає, адже завжди поруч залишаються ті, хто мене надихає й додає сил, – родина та вдячні краяни.