Світлана Федорова як лікар взяла під опіку укриття на метро Либідська

27.02.22fedorova bez - Світлана Федорова як лікар взяла під опіку укриття на метро Либідська

Лікар-інфекціоніст, депутат Миколаївської обласної ради від «Нашого краю» проводить щоденні обходи та надає медичну допомогу усім, хто її потребує в укриттях на метро Либідська в Києві та в районі вулиці Предславінська на Печерську. Також вона консультує телефоном, через Фейсбук @doktorpravdafedorova, телеграм-канал Федорова-Зараза.

Наразі за словами Федорової стає все менше звернень з симптомами тривожності та панічних атак, люди тримаються і допомагають один одному впоратися з емоціями. Натомість все більше звернень з проблемами опорно-рухової системи.

«На перше місце виходять проблеми з хребтом, невралгії, все, що пов’язано з незручними позами під час сну, тривалим та незручним перебуванням в одній позі. Є наслідки переохолодження у вигляді загострення хронічних патологій. Катастрофічно не вистачає ліків. Потрібні теплі ковдри та пледи. Прошу усіх, хто може – допомагати!», – написала Федорова у своєму телеграм-каналі.

Також на своїй сторінці у Фейсбук Світлана Федорова дала поради людям, які перебувать в укриттях, як вберегти здоров’я навіть за таких складних обставин.

«При защемленні сідничного нерва (біль від попереку до коліна або навіть до п’яти) прості вправи допоможуть зняти біль, наприклад так зване потягування ніг:

– Лягаємо на підлогу на спину, зігнувши ногу, в якій відчуваємо біль і обережно тягнемо її до плеча. Після того, як відчуєте натяг, намагайтеся утримувати ногу в такому положенні протягом 20-30 секунд. Після чого даємо нозі півхвилини відпочити і починаємо знову. Робимо 3 підходи.

 – Також лягаємо на підлогу, схрещуємо ноги і обхопивши руками здорову ногу, тягнемо її на себе. Робити вправу слід також від 20 до 30 секунд. Перерва на півхвилини та по новій. 3 підходи», – радить лікар.

Також за її словами відчуття здавленості в грудях, нестача повітря після сну, «ком в горлі» – теж часто пов’язані з проблемою хребта і незручною позою під час сну. Лікар рекомендує робити гімнастику.

«Нахили убік, розводимо руки, спокійно глибоко дихаємо животом, розгинаємо хребет, ніби потягуємось», – радить Федорова.

Вона також закликала всіх небайдужих допомагати ліками.