Супрун не впоралася з епідемією кору і дифтерії та має піти у відставку, – “Наш край”

26.06.18729 486 595f78aa82678 - Супрун не впоралася з епідемією кору і дифтерії та має піти у відставку, – "Наш край"

Звільнити виконуючу обов’язки міністра охорони здоров’я Уляну Супрун через провал вакцинації українців закликає “Наш край”. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За словами Мазурчака, станом на 1 червня у багатьох регіонах країни повністю відсутні деякі критичні вакцини.

“За два роки міністерство Супрун не зробило нічого ані у сфері закупівель, ані у сфері вакцинації. У країні стабільно високій рівень захворювання на кір, який коливається у межах 1 200–1 500 нових випадків на тиждень. Є випадки захворювання на ботулізм, але в країні – проблема із сироваткою від цієї недуги. Людям доводиться самостійно купувати сироватку за власний кошт. Партія «Наш край» закликає уряд звільнити Уляну Супрун з посади виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я за провал вакцинації населення та недолугу медичну реформу”, – заявив Олександр Мазурчак.

Також він додав, що окрім спалахів кору в Україні зафіксований другий випадок дифтерії.

“Україна у 1990-ті роки вже проходила через епідемію, яку вдалося приборкати авральними методами, але вона коштувала дуже дорого – близько 700 українців заплатили своїм життям за недбалість уряду та відмову від вакцинації”, – заявив Олександр Мазурчак.

Співголова “Нашого краю” зазначив, що особливо небезпечна ситуація склалась влітку – влада не знає, скільки нещеплених школярів поїхали у дитячі табори на відпочинок.

“Ми закликаємо уряд якнайшвидше призначити нового міністра, який розробить план закупівлі препаратів, їхнього поширення та тотальної вакцинації населення”, – резюмував Олександр Мазурчак.

Як відомо, відповідно до офіційних даних Центру громадського здоров’я минулого року серед дітей до 1 року вакцинація проти туберкульозу склала 83,6%, поліомієліту 51,9%, проти кашлюка, дифтерії та правця – 53,2%, кору, паротиту та краснухи — 93,3% (при цьому в Закарпатській – 71,2%, Рівненській – 81,3%, Львівській – 85,9%), проти гепатиту В – 57%.