Суд розпустив комісію, що зривала вибори в Чернігівській області, – “Наш край”

23.10.17

Київський апеляційний суд ухвалив рішення про дострокове припинення повноважень Ічнянської міської виборчої комісії у зв’язку із систематичним порушенням Конституції та Закону “Про місцеві вибори.

Ічнянська виборча комісія робила усе, щоб зірвати вибори в новоствореній об’єднаній громаді. Створила округи під своїх кандидатів і не виконала рішення суду щодо утворення нових округів. Зареєструвала в неіснуючих округах кандидатів. Це неприпустимо для проведення демократичних виборів.

Ми двічі звертались до ЦВК із вимогою розпустити комісію в Ічні, але центральна комісія жодним чином не відреагувала на звернення.

Виборча комісія в Ічні діяла за мовчазної згоди ЦВК, яка могла ще після першої скарги на непропорційно утворені округи розпустити комісію та утворити нову. Ми будемо наполягати на тому, щоб вибори в цій ОТГ відбулись найближчим часом в рамках чинного законодавства.

Тому партія “Наш край” звернулась до суду із вимогою розпустити Ічнянську виборчу комісію, яка зриває вибори в ОТГ.

Раніше повідомлялось, що Ічнянська міська виборча комісія, порушуючи закон, утворила непропорційні виборчі округи: у найменшому – 125 виборців, а у найбільшому – 2138. 29 вересня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення виборчої комісії, зобов’язавши її утворити округи відповідно до чинного законодавства України. Проте комісія знехтувала ухвалою суду та залишила чинним рішення про несправедливе утворення виборчих округів.

4 жовтня Чернігівський окружний адміністративний суд вдруге зобов’язав комісію утворити нові округи для виборів в ОТГ у відповідності до закону про місцеві вибори.
Утім, комісія не виконала рішення суду і вже зареєструвала кандидатів в неіснуючих округах.

17 жовтня Чернігівський окружний адміністративний суд прийняв рішення щодо неправомірної реєстрації кандидатів у депутати в “неіснуючих округах”.

21 жовтня суд зобов’язав ЦВК розпустити Ічнянську виборчу комісію.