Суд не підтримав політичне замовлення та звільнив з-під варти Олександра Мазурчака. Правоохоронці мають вибачитись за свої дії

15.06.22photo 2022 06 15 12.07.23 - Суд не підтримав політичне замовлення та звільнив з-під варти Олександра Мазурчака. Правоохоронці мають вибачитись за свої дії

Печерський суд Києва звільнив з-під варти одного з керівників партії “Наш край” Олександра Мазурчака, якого раніше гучно затримали. Партія та Олександр Мазурчак чекають на офіційне вибачення силовиків, які виконували політичне замовлення.

Олександра Мазурчака відпустили під особисте зобов’язання.

Прокуратура просила інший запобіжний захід – взяття під варту із альтернативою застави у 36 млн грн.

За словами адвоката Ірини Бовнегри, дане рішення суду свідчить про те, що судді уже на даному етапі із сумнівом поставилися до дій правоохоронців.

«Дане рішення слідчого судді свідчить, що останній із сумнівом поставився до доводів сторони обвинувачення,  щодо обґрунтованості підозри у вчиненні особливо тяжкого злочину, тому і було прийнято рішення про застосування найлегшого запобіжного заходу. Вигадана правова кваліфікація дій, позапроцесуальне оформлення протоколів проведених слідчих дій, театральне затримання, безпідставне порушення строків повідомлення про підозру, непомірна застава більш ніж 36 млн грн – все це свідчить більше про політичний контекст цієї справи», – повідомила  Ірина Бовнегра.

В партії «Наш Край» переконані: кожен елемент даної справи є сфабрикованим – починаючи від «підставного» діяча, який в розпал війни та відсутність виборчого процесу «вирішив» йти на вибори та закінчуючи постановкою затримання, яке було від і до влаштоване суто під камери.

Крім того, правоохоронці настільки хотіли зняти «кіно», що увірвалися до приймальні народного депутата без рішення суду.

Дана справа є зловживанням службовим становищем  представниками правоохоронних органів, які виконують політичну вказівку. Але суд не підтримав політичне замовлення та не лише не взяв під домашній арешт, а, взагалі, відмовив прокуратурі та звільнив Олександра Мазурчака під особисте зобов’язання.

Партія «Наш Край» наполягає на негайному закритті справи та офіційному публічному вибаченні з боку правоохоронних органів.

Потрібно працювати на захист країни, а не імітувати його виконанням політичних замовлень!