Створення «Київтеплоенерго»: прибуток – олігархам, місту – збитки, – Олександр Мазурчак

25.05.16

Передача зношених котелень та теплових мереж під управління КП «Київтеплоенерго» містить небезпеку, що місто змушене буде їх оновлювати з власних коштів, тоді як виробництво теплової та електричної енергії залишиться в руках ПАТ «Київенерго». Про це сьогодні заявив Олександр Мазурчак, співголова партії «Наш край», перший заступник голови КМДА у 2012-2013 рр., коментуючи заяву заступника голови КМДА Петра Пантелеєва про те, що столична влада має намір реанімувати роботу комунального підприємства «Київтеплоенерго».

Олександр Мазурчак назвав дуже небезпечними плани, згідно з якими це комунальне підприємство займатиметься утриманням теплових мереж та обладнання, забезпечуватиме постачання тепла та гарячої води киянам. «Може виникнути така ситуація, що місто на себе візьме зношені котельні і теплові мережі та змушене буде оновлювати їх за свої кошти. У той же час високодохідна генерація тепла для 75% киян може залишитися у руках ПАТ «Київенерго», – наголосив він.

У 2012-2013 рр., зазначив він, «Київенерго» вкладав щорічно 200 млн. грн. в оновлення теплових мереж. «Останні роки вони цього вже не роблять. А тепер ще й місто може забрати мережі в них та змушене буде саме вкладати в їхнє оновлення», – поінформував співголова партії «Наш край».

Він акцентував увагу, що сьогодні теплові мережі потребують великих інвестицій в оновлення. Проте інвестор з’явиться лише за умови, що йому дадуть можливість отримувати прибуток.

Олександр Мазурчак зауважив, що не можна розривати комплекс генерації та постачання тепла, який експлуатує «Київенерго». «На наш погляд, було б більш логічно або змусити «Київенерго» вкладати кошти в оновлення мереж, або провести відкритий конкурс на залучення компанії-інвестора, яка управлятиме усім комплексом – від виробництва теплової енергії до постачання тепла та гарячої води киянам. Тільки за таких умов надійдуть необхідні інвестиції на оновлення котелень та мереж», – підсумував співголова партії «Наш край».