Станіслав Віхров, Чернігівщина: Треба негайно ухвалювати комплексну програму переробки міського сміття

22.09.15

Заступник Чернігівського міського голови активіст партії «НАШ КРАЙ» Станіслав Віхров розповідає, що і після виборів опікуватиметься благоустроєм мікрорайонів Масани та Подусівка: будівництвом нових дитсадка й школи, вирішенням нагальних екологічних проблем.

Чому ви вирішили приєднатися до «НАШОГО КРАЮ»?

Мені імпонує, що ця партія об’єднала мерів міст, які мають досвід керівництва великим і складним комунальним господарством, знають ціну кожній заробленій копійці, вміють спрямовувати її на благо громаді. Водночас «НАШ КРАЙ» – це і партія місцевих лідерів, які своєю працею довели право бути депутатами обласних, міських, районних і селищних рад.

Які проблеми плануєте вирішувати насамперед?

У чернігівських мікрорайонах Масани і Подусівка контролюватиму ремонт доріг і реконструкцію вуличного освітлення. Я підтримую програму громадських ініціатив, за якою передбачається фінансування ремонту доріг і переведення вуличного освітлення на енергозберігаючі технології – заміну лампочок на економніші, зміни у самій мережі. Систему освітлення буде доповнено камерами спостереження, картинка з яких надходитиме на єдиний центр управління. Це дасть змогу не лише ефективно управляти освітленням, а й регулювати дорожній рух, підтримувати громадський порядок. Покращиться освітлення, зменшаться рахунки, що їх сплачує місто (а значить, і всі ми) за електроенергію, безпечніше стане на вулицях.

Які болючі питання турбують людей, котрі живуть в одному з вами мікрорайоні?

Масани – молодий, густонаселений спальний район. У години пік тут бракує автобусів. Вранці складно виїхати звідси громадським транспортом, а ввечері – повернутися. Разом з перевізниками розглядаємо можливість зміни графіка руху транспорту. Після їх затвердження побільшає автобусів у вечірні та ранкові години.

Потребують Масани і розширення торговельної мережі. Тут є продовольчий ринок і супермаркети, але за одягом чи дитячими товарами треба їхати в центр Чернігова. Тому незабаром тут буде побудовано торговельний центр.

Актуальна проблема переробки міського сміття: моїм землякам дуже дошкуляє неприємний запах. Слід негайно ухвалювати комплексну програму побудови сміттєпереробних заводів у найбільших містах області – Чернігові, Ніжині та Прилуках. Маємо залучати інвесторів до цієї справи.

На Масанах мешкає багато молодих сімей. Відтак гострим є питання ще одного дитсадка та школи. Переповнена й 35-та школа. Будівництво нового навчального закладу міський бюджет не подужає. Потрібна цільова програма. Переповнені старі школи в Чернігові, Ніжині, Прилуках. Час вимагає нових будівель з басейнами, спортивними залами, теплими класами. І після виборів ми збудуємо такі сучасні школи.