Станіслав Поліщук, Київщина: Бородянський район потребує не політиканів, а реальних господарників

09.10.15

Депутат Київської обласної ради Станіслав Поліщук знову балотується в обласний парламент. Випускник Донецького військово-політичного училища екс-голова Рокитнянської райдержадміністрації, а зараз успішний підприємець вважає, що найбільше мешканці району потерпають від поганих доріг, і пропонує сконцентруватися на вирішенні цього питання.

Чому ви знову йдете до обласної ради?

Перший раз я був обраний від Білоцерківського району і за п’ять років депутатства вивчив проблематику всієї області. Немає великої різниці між районами – всі жаліються на відсутність коштів та інвестицій. Я свідомо балотуюся по Бородянському району, оскільки в цьому районі дуже багато роботи та проблем, які не вирішуються роками. Я йду з сильною командою. Погодьтеся, ми можемо в облраді голосувати і приймати правильні, прогресивні рішення. Але на місцях наші ініціативи заблоковано – їх просто немає кому реалізовувати.

Поясніть, чому балотуєтесь саме від «НАШОГО КРАЮ»?

«НАШ КРАЙ» дає можливість депутатам, які пройшли за мажоритаркою, використати своє ім’я, свою вагу в суспільстві. Натомість виборці отримують можливість голосувати за тих людей, яких вони знають багато років. Партія не є широковідомою, але її концепцію побудовано на співпраці особистостей, які користуються високим авторитетом у громади. Не секрет, що у всіх рейтингових партій є антирейтинг, і люди точно знають, за яку політсилу не голосуватимуть. У «НАШОГО КРАЮ» антирейтинг є мінімальним, і кожен кандидат у депутати побачить, як люди голосують за нього, а не за партію. Впевнений, що мешканцю Бородянського району все одно, як гарно виглядає перший номер партійного списку. Людей цікавлять якість води, дороги, відсутність роботи та занепад садочків, шкіл і клубів. І саме ці проблеми має вирішувати місцевий депутат.

Чим партія «НАШ КРАЙ» відрізняється від інших політичних партій?

Наша політична сила відстоює місцеве самоврядування, а також збільшення повноважень і передання фінансової свободи на місцях. Як депутат облради я був одним із ініціаторів відстоювання плану проведення адміністративно-територіальної реформи. Нарешті нам вдалося переконати депутатів і прийняти цей план. Розбіжностей було багато: хто хотів зберегти громаду в існуючих межах, а хто створити «міні-громаду» з хутора, що суперечить методиці Кабміну. Ми тільки почали шлях реформування, і ще багато треба пройти.

Що вже зроблено вами як депутатом облради? Яка від цього користь мешканцям області?

Звісно, депутат – не казковий герой, який прилетить і вирішить усі проблеми. Я був членом земельної комісії останній рік і займався вирішенням проблем виробників. Наприклад, підготовкою документації на використання свердловини цегляним заводом або м’ясокомбінатом. Якби ці підприємства вчасно не отримали ліцензії, то зупинилися б, а люди втратили роботу. Зазначу, що за останній рік документів на відкриття нових заводів, фабрик і кар’єрів подано мало – інвестори не поспішають, тому ми не можемо допустити втратити існуючі підприємств. Також були звернення про оформлення мисливських господарств. Зараз цим займаються відважні люди, оскільки лише витрати на утримання такого комплексу становлять близько 100 тис. доларів на рік, та ще й необхідно виконати всі соціальні вимоги щодо прибирання звалищ, розчистки лісу і збільшення поголів’я звірів. Але найголовніше завдання депутатів – робота з бюджетом і підготовка проектів. Зокрема, я сприяв виділенню фінансування на побудову звалищ у Ставищенському та Рокитнянському районах, проекти на які підготовлено ще 10 років тому.