Спеціалісти «Нашого краю» виявили, що вміст заліза та кальцію у воді у Києві перевищений в 1,5 рази

01.09.16

Порушення санітарних норм були виявлені в результаті хімічного аналізу водопровідної води за 17 показниками, проведеного в незалежних сертифікованих лабораторіях міста Києва, активістами партії «Наш край».
Результати аналізу показали, що нормам не відповідають забарвленість, жорсткість та мутність водопровідної води, обумовлені наявністю органічних сполук, які вступаючи в реакцію з хлором утворюють токсичні та канцерогенні сполуки.
Значно безпечнішою виявилась вода з бюветів, розташованих у Дніпровському, Дарницькому та Оболонському районах, її якість відповідає нормам питної води.
За словами співголови партії «Наш край» Олександра Мазурчака: «Ми запустили в чотирьох районах Києві програму контроля якості водопровідної води і виявили невідповідності до санітарних норм, перевищення показників заліза та кальцію, забруднення. Ми звернулись до Київводоканалу з вимогою промити мережі, через які вода попадає до споживача і отримали перший результат – у Святошинському районі вже ведуться роботи з очистки. Будемо вимагати, щоб відповідна профілактика відбулась і в інших районах Києва. Плануємо розповсюдження програми контролю якості води по Україні».