Спалах штам «Дельта» варто очікувати вже на початку вересня

27.08.2102 06 novost ynfekczyonka nykolaev 1 - Спалах штам «Дельта» варто очікувати вже на початку вересня

Новий серйозний спалах коронавірусу в Україні слід очікувати вже в перші тижні вересня. Погіршить ситуацію ще й те, що діти підуть в школу. Про це заявила директор КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань», депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Світлана Федорова.

«Спалах варто очікувати через два тижні після святкування Дня Незалежності — тобто, вже в перші тижні вересня має початися хороше зростання. Тим більше, діти пішли в школу, і це теж буде проблемою», — повідомила Світлана Федорова.

За словами лікаря-інфекціоніста, ситуація в Миколаєві і області показує, що хворіють люди більш агресивним штамом «Дельта».

«Більшість хворих, які до нас надходять — носії штаму «Дельта». Просто у нас цей штам не визначають — його визначають тільки в Києві і то не у всіх лабораторіях. А по «клініці» у нас практично всі хворі лежать з новим штамом. За нашими хворим я однозначно можу сказати, що розвивається цей тип вірусу швидше і смертність не нижче, а може бути, навіть трошки вище. Стан середньої тяжкості за кілька годин переходить в стан крайньої тяжкості. З попереднім вірусом у нас був тиждень – 10 днів розвитку, але тепер мова йде про години», — уточнила Світлана Федорова.

Директор Миколаївської обласної інфекційки нагадала, що симптоматика нового штаму відрізняється від звичайного варіанту.

«Основна відмінність в симптоматиці в тому, що не губиться нюх у людей. Починається захворювання, як звичайна застуда — може бути нежить, першіння в горлі, підвищення температури, часто – розлад шлунку. З цими симптомами потрібно звертатися до лікаря, і з 3-4 дня захворювання робити ПЛР-тест. Дуже швидко закінчується пневмонією, яку, на жаль, погано чути — не всі лікарі її чують, і на рентгені її не видно — тільки на КТ, і то не на перших стадіях», — попередила Світлана Федорова.

Особливу тривогу, за словами депутата від «Нашого краю», викликає те, що вірус значно помолодшав.

«Зараз у нас більше молодих людей — від 20 до 30 років, він молодіє і далі і продовжує мутувати, ніхто не виключає, що з часом це взагалі стане так званою дитячої інфекцією», — поділилася директор Миколаївської обласної інфекційки.

Проте, захиститися від вірусу можна, виконуючи прості профілактичні методи.

«Гігієна рук — миття, обробка антисептиком — це навіть важливіше, ніж маски. Уникати місця скупчення людей. Звичайно ж, вакцинація. Сказати однозначно, яка вакцина краще або гірше, не можна. Перед тим, як вакцинуватися, однозначно потрібно порадитися з лікарем з приводу всіх хронічних захворювань, і тоді визначатися, якою вакциною краще вакцинуватися. Протягом 6, навіть 11 місяців після хвороби не варто робити щеплення», — нагадала Світлана Федорова.