Щоб підвищити пенсійний вік, уряд змусить 70% пенсіонерів «докупити» стаж, – Олександр Мазурчак

17.01.17b520b1e761fc954c0ff42f00e5cab3ee - Щоб підвищити пенсійний вік, уряд змусить 70% пенсіонерів «докупити» стаж, – Олександр Мазурчак

Заявлені плани Міністерства соціальної політики «продавати» за гроші трудовий стаж українцям свідчать про бажання уряду підвищити найближчим часом пенсійний вік та заробити на майже 70% українських пенсіонерів. Про це повідомив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Він зазначив, що у повідомленні, яке поспішно було видалено з урядового порталу, міністр соціальної політики визнав, що у разі реалізації пенсійної реформи лише третина громадян пенсійного віку зможуть претендувати на пенсію.

«МФВ вимагає підвищити пенсійний вік. Уряд розуміє, що для реалізації запланованого двом третинам людей не вистачить страхового стажу для нарахування пенсії. Замість того, щоб захищати людей, уряд цинічно вирішив нажитися на майбутніх пенсіонерах, продаючи їм стаж, якого не вистачає. Як наслідок, у найближчому майбутньому 70% громадян передпенсійного віку будуть змушені «купувати» собі право на пенсію», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що у влади є більш дієві, але неприємні для неї, джерела наповнення бюджету – боротьба з корупцією та скорочення сумнівних доходів олігархів.

Разом з тим, співголова «Нашого краю» звернув увагу на те, що намагання перекласти функції держави на плечі громадян вже набули системного характеру.

«Держава фактично самоусувається від своїх функцій, змушуючи українців доплачувати за свою чесно зароблену пенсію. Крім того, не всі зможуть заплатити значні кошти для купівлі необхідного стажу: людина все життя чесно працювала, аж раптом перед виходом на пенсію їй кажуть, що не заробила. Це несправедливо», – пояснив він.

«Усі зміни до такої соціально чутливої сфери, як пенсійна система, мають ретельно плануватися, проходити обговорення та вноситися з перспективою десятків років. Про те, як буде виплачуватися пенсія, людина має знати ще у відносно молодому віці», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що в рамках пенсійної реформи українці зможуть «купити» відсутні для отримання пенсії роки трудового стажу. У зв’язку з цим, передбачається законодавчо закріпити можливість покупки до 15 років стажу за ціною мінімального ЄСВ на місяць (на сьогодні – 704 гривні).

Як повідомляли ЗМІ, Урядовий портал видалив новину про основні складові пенсійної реформи, яку планується почати в Україні вже цього року за підсумками зустрічі міністра соцполітики Андрія Реви і постійного представника Міжнародного валютного фонду Жерома Ваше. Зараз новина на урядовому порталі вже не відкривається. Новину поширив «Укрінформ», потім видалив, але вона є на інших інформаційних ресурсах.

Зазначимо, що 16 січня 2017 року стало відомо, що МВФ зобов’язав Україну здійснити до кінця березня пенсійну реформу, яка передбачає поступове підвищення пенсійного віку до 63 років, а робочого стажу та мінімального страхового стажу – до 25 та 16 років відповідно.